Jičínští policisté se s 42letým mužem "seznámili" na Nový rok, kdy se před nimi snažil nejdříve ujet a následně utéci, ani jedno se mu však nepodařilo. Navíc rozjetý automobil, ze kterého za jízdy vyskočil, a který nekontrolovatelně pokračoval v jízdě, narazil do stojící Škody Fabia, která vlivem nárazu přejela předním kolem nohu 67letého majitele. Následným šetřením policisté zjistili, že vozidla Ford se muž zmocnil bez vědomí majitele a řídil ho bez příslušného řidičského oprávnění, neboť má vysloveno několik platných zákazů řízení motorových vozidel. Mařením výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněným užíváním cizí věci a ublížením na zdraví z nedbalosti však jeho působení v Jičíně neskončilo.  

Zdroj: Youtube

Během prosince loňského roku a ledna roku letošního měl ze staveniště v areálu nemocnice ukrást minimálně 200 metrů elektro kabelů za téměř 200 tisíc korun. V dosud nezjištěné době během ledna se měl v zahrádkářské kolonii vloupat do několika chatek, ze kterých měl odcizit např. gril s udírnou, kuchyňské a jídelní potřeby, campingové lampičky, zahradní kolečko a další vybavení chatek. U jedné chaty měl dokonce vyměnit vstupní vložku, nahradit ji svou, nanosit do ni spoustu pravděpodobně kradených věcí a více jak měsíc v chatce přebývat. V úterý 24. ledna krátce před 22. hodinou byl v prostorách této chatky policisty obvodního oddělení Jičín zadržen.

Krádežemi způsobil škodu přesahující 200 tisíc korun a poškozením téměř 130 tisíc korun. Kriminalisté se případem i nadále zabývají, a proto škoda, kterou svým jednáním způsobil, nemusí být konečná.

Recidivistu, který má v rejstříku trestů přes 25 záznamů policisté obvinili z přečinů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné užívání cizí věci a ublížení na zdraví z nedbalosti. Muži nacházejícímu se ve výkonu trestu odnětí svobody pro předchozí jinou trestnou činnost tak hrozí až pětiletý nepodmíněný trest.

Zdroj: Youtube