Blížící se Velikonoce jsou navíc ideální příležitostí pro zloděje – lidé totiž vyrážejí na nákupy a více než své osobní věci kontrolují slevové regály.

Buďte obezřetní

I proto policisté v Hradci Králové odstartovali minulý týden preventivní kampaň s názvem Obezřetnost se vyplatí. Zákazníky o možných rizicích krádeží varují přímo mezi regály supermarketů.

„Řada žen si při nákupu odloží kabelku nebo tašku i s peněženkou do vozíku a snadno ji spustí z dohledu. Muži nosí peněženku většinou ve vnitřní kapse bundy, což je mnohem bezpečnější," upozorňuje Lenka Burýšková a dodává, že lidé by si na zloděje měli dávat pozor především v nákupních centrech, v dopravních prostředcích městské hromadné dopravy a na jiných místech, kde se vyskytuje větší počet lidí.

Pokud už však ke krádeži došlo, kontaktujte okamžitě policisty. Pokud vám spolu s vaší peněženkou kapsáři vzali i platební kartu, vyplatí se ji ihned zablokovat a nečekat než ji zloděj vybere.

Pozor si dejte na své kapsy u saka i u kalhot
Nejčastější útoky kapsářů? Kapsy u kalhot, kapsy u saka i u bundy, kabelky a také batohy. „Kapsáři jsou většinou tam, kde je nejméně čekáte," tvrdí policisté a doporučují dávat si neustále bedlivý pozor na své osobní věci. A to zvláště teď, před velikonočními svátky, kdy se řada lidí vydává za velkými nákupy do obchodních center a supermarketů. Právě tam totiž hrozí velké riziko krádeží.
Jen za loňský rok bylo na území naší republiky nahlášeno 12 653 kapesních krádeží. Rok předtím jich bylo ještě o tři tisíce více.