„Při dopravně bezpečnostních akcích se zaměříme na dohled nad silničním provozem a dodržování pravidel jeho účastníky, především na zákaz požívání alkoholu před a během jízdy a na kontrolu technického stavu vozidel," přibližuje mluvčí jičínských policistů Aleš Brendl.

Pokud už se stanete obětí zloděje, obraťte se neprodleně na Policii ČR. Snažte se přitom co nepřesněji upamatovat na místo, kde ke krádeži došlo, popřípadě na popis pachatele.

Policisté radí, jak zabránit kapesním krádežím:

Nenechávejte peněženku, cennosti, mobilní telefon a doklady navrchu svého zavazadla, naopak ji uložte do vnitřních kapes oděvu, či na spodek tašky, kabelky.

Doklady noste odděleně od peněžní hotovosti, PIN nemějte poznamenán v blízkosti platební karty.

Nenoste nic důležitého ve vnějších síťovaných nebo průhledných přihrádkách u batohů a batohy v prostředcích MHD, či někde v tlačenicích na zádech raději vůbec nenoste.

Zejména muži, nenoste peníze ani doklady v zadních kapsách kalhot, kde jsou snadno dostupné.

Pečlivě si průběžně kontrolujte, zda máte zavazadlo, kabelku, apod. stále zapnuté.

V prostředcích MHD nebo v tlačenici noste ruku položenou na zavazadle.

Velice důkladně věnujte pozornost svému okolí a v případě, že se na vás někdo snaží tlačit, okamžitě se snažte z takového místa vzdálit.

Své věci vždy mějte na očích a řádně si je hlídejte.

Noste u sebe jen minimální finanční hotovost, pokud možno plaťte platební kartou.

Věci neodkládejte do nákupních košíků, hlídejte si je i v restauracích či zábavních podnicích.

Pamatujte také na heslo „Auto není trezor“ a kabelky, tašky s peněženkou a jiné cenné věci nenechávejte při odchodu na nákup viditelně odložené ve vozidle.

Při odchodu na nákup zkontrolujte uzamčení vozidla.