V pátek 4. dubna ráno pátrali novopačtí policisté po řidiči osobního vozidla Škoda Felicia, který v Lázních Bělohradě zaparkoval vůz před vjezdem u rodinných domů. Zjistili, že se jedná o návštěvníka lázní, který si po skončení procedur vozidlo přeparkoval.

Po poledni vyjeli novopačtí policisté do obce Lány, kde neznámý pachatel odcizil od jedné z rekreačních chalup část dřevěného plotu. Majitelka vyčíslila škodu na 2 tisíce korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách se obrátil na policii muž z Lázní Bělohradu s tím, že ho sledují cizí osoby. Například traktorista, který jezdí kolem jeho domu do lesa, občas couvá a někdy se schovává za křovím. Informaci dával policistům pouze na vědomí. Ti i tak s ním celou věc probrali.

Vodovodní šachta v Sobotce přilákala patnáctiletého mladíka a jeho zatím neustanoveného kamaráda. Společně zde měli odcizit ocelový kryt o váze 60 kg, který se poté neúspěšně pokusili prodat v místní sběrně druhotných surovin. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Po devatenácté hodině se obrátil na policii muž z Jičína s tím, že se mu někdo vloupal do garáže na Novém Městě. Hlídka na místě zjistila, že zřejmě k žádnému vloupání nedošlo, majitel si s největší pravděpodobností jen zapomněl garáž uzamknout.

Ve večerních hodinách oznámil na linku 158 anonym informaci k celostátně hledanému muži, který se měl nacházet v jednom z jičínských bytů. Policisté uvedenou adresu pověřili, ale hledaný muž se zde nenacházel.

V pozdních nočních hodinách vyjeli jičínští policisté do Vrbice, kde čtyřicetiletý muž obtěžoval bývalou manželku, sprostě ji urážel a přitom rozhazoval věci po domě. Ve svém jednání neustal, ani po příjezdu hlídky a navíc ženě několikrát zopakoval, že se ještě bude divit. Vzhledem k tomu, že měl v dechu přes 2,4 promile alkoholu a snažil se mařit řádné objasnění věci, skončil v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

Na rušení nočních klidu si stěžoval krátce po dvaadvacáté hodině muž z Jičína, kterému se nelíbilo, že se v parku u brány hlasitě baví mládež. Policisté na místě zjistili, že se jedná o větší skupinu šestiletých dětí, které zde měli akci. Po jejím skončení byl naprostý klid.

V sobotu 5. dubna krátce po jedné hodině ranní ležel před vchodem do jednoho z barů v Jičíně na Komenského náměstí opilec. Jednalo se o čtyřiačtyřicetiletého muže, který si chvíli odpočinul a poté co nabral nové síly, pokračoval k domovu.

Ráno vyjeli novopačtí policisté do Vidochova, kde se neznámý pachatel vloupal do jedné z firem. Dovnitř se dostal sklepním oknem, které překonal, a poté již měl volný pohyb po celém objektu. I když uvnitř vše prohledal, přesto zde nic neodcizil. I tak způsobil škodu ve výši téměř 4 tisíce korun. Případ šetří policisté jako přečin pokusu krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Stejně jednal i pachatel ve Staré Pace, který se vloupal do rekreační chalupy. I on uvnitř vše prohledal, ale nic zde nakonec neodcizil. V tomto případě způsobil škodu ve výši 700 korun. Za pokus krádeže mu hrozí až dva roky vězení.

Po poledni se obrátil na policii muž z Libáně s tím, že si nechal od nějakých cizinců opravit okapy. Domluvili se na částce jeden tisíc korun, ale oni po něm po opravě chtěli 20 tisíc korun, s čímž nesouhlasil. Než stačili policisté vyjet na místo, volal znovu. Uvedl, že se nakonec dohodli na 8 tisících korunách, které jim předal. Z tohoto důvodu již více po policii nepožadoval.

Po třinácté hodině vyjeli jičínští policisté do Dělnické ulice, kde dva muži pálili odpad. Policisté věc na místě vyřešili blokovou pokutou.

Po šestnácté hodině se vydala do jednoho ze supermarketů v Hořicích pětatřicetiletá zákaznice, která zde odcizila zubní pasty, balení kávy, lahev mléka a whisky, vanilkový cukr a další zboží. S lupem za téměř 2 tisíce korun se vydala k pokladně, kterou chtěla projít bez zaplacení. To se jí ovšem nepodařilo, neboť ji zadrželi pracovníci bezpečnostní služby, kteří vše oznámili na policii. Hlídka věc na místě vyřídila blokovou pokutou ve výši jeden tisíc korun.

V odpoledních hodinách se vydal na výlet na Kost třiadvacetiletý cyklista, který v blízkosti nádvoří hradu havaroval. A nebylo se co divit, byl totiž totálně opilý. V dechu mu policisté naměřili přes 2,2 promile alkoholu. Mladík navíc obtěžoval hosty v nedalekém občerstvení a údajně z kola nespadl jen jednou, ale opakovaně. Věc si na místě převzali dopravní policisté, kteří případ šetří jako dopravní nehodu.

Před půlnocí se povaloval na hlavní silnici v Ostroměři silně opilý muž, další dva ve stejném stav u se opírali o zeď domu a kolem nich pobíhala opilá žena. Policisté muže na silnici probudili a odvedli k ostatním. Všem potom řádně domluvili a nasměrovali je k domovu.

V neděli 6. dubna krátce po jedné hodině ranní zaměstnal kopidlenské policisty vlčák, který ve Vysokém Veselí skákal přes plot a přitom na něm zůstal viset za zadní nohy. Nebohé zvíře hlídka vysvobodila a poté pokračovala v plnění dalších úkolů.

Rozchod s přítelem zřejmě neunesla mladá žena z Miletína, která ho zřejmě ze žárlivosti pořezala střepem na zádech a navíc mu poškrábala lak na vozidle a ulomila zpětné zrcátko. Muž byl ošetřen v nemocnici v Hořicích. Případ šetří hořičtí policisté jako pokus přečinu ublížení na zdraví.

Před čtvrtou hodinou ranní řádil na vlakovém nádraží v Jičíně neznámý vandal, který zde posprejoval dvě lokomotivy nečitelnými černobílými nápisy. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 23 tisíc korun. Po pachateli pátrají jičínští policisté, kteří případ šetří jako přečin poškození cizí věci.

Další vandal úřadoval v Kopidlně, kde v Lipové ulici poškodil dvě zaparkovaná vozidla. Jednalo se o Volkswagen Passat a Ford Galaxy. V tomto případě se škoda vyšplhala na 15 tisíc korun. Za přečin poškození cizí věci hrozí pachateli až roční vězení.

Po třetí hodině ranní se obrátil na policii mladík s tím, že mu šatnářka na diskotéce v Jičíně nechce vydat bundu. Hlídka na místě zjistila, že mladík, který byl totálně opilý, ztratil na diskotéce lístek od šatny a nechtěl pochopit, že bez něj nemůže bundu dostat. Policisté mu vysvětlili, aby si pro ni přišel až vystřízliví.

V dopoledních hodinách řešili sobotečtí policisté sousedské neshody v obci Mladějov. Třicetiletý muž měl na chodbě domu slovně napadnout o jedenáct let starší ženu, kterou sprostě urážel. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti občanskému soužití.

V podvečerních hodinách se vydal do jednoho ze supermarketů v Hořicích čtyřiadvacetiletý muž, který zde odcizil lahev vína. Odešel s ní k pokladně, kterou chtěl projít bez zaplacení. V tom mu zabránili ostatní zákazníci, kteří ho zadrželi. Nutno zdůraznit, že jim to ani moc práce nedalo. Muž byl totiž totálně opilý, kdy měl v dechu neuvěřitelných 5,08 promile alkoholu. Vzhledem k jeho stavu nezbylo přivolaným policistům nic jiného, než ho převézt do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové.

„Veselo" bylo krátce po dvaadvacáté hodině v jedné z restaurací v Železnici, kde se do sebe „pustili" dva muži. Čtyřiadvacetiletý mladík měl údajně urazit přítelkyni jednatřicetiletého muže, kterému se to pochopitelně nebílilo. Na mladíka se vrhnul a přitom mu způsobil zranění. Tím to ale neskončilo. Mladší z mužů se chtěl protivníkovi pomstít a před restaurací mu u jeho vozidla Hyundai vypustil kolo. Když z místa utíkal, všimla si ho policejní hlídka, které měl co vysvětlovat. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.  PČR