V pátek 16. května dopoledne přišla o svoji peněženku starší žena v Hořicích. Neznámý pachatel využil její nepozornosti a peněženku, kterou měla uloženou v tašce v košíku na jízdním kole, jí odcizil. Majitelka vyčíslila škodu na nejméně 2.300 korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti majetku.

Neznámý vandal řádil v Nové Pace v Krkonošské ulici, kde poškrábal zaparkované vozidlo Škoda Roomster. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 4 tisíce korun. Po pachateli pátrají novopačtí policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

Zřejmě milovník pivního moku úřadoval v dopoledních hodinách v jednom z domů v Jičíně na nábř. I. Geisslové. Na chodbě domu totiž odcizil dvě pivní přepravky s 30 lahvemi piva. Majitel vyčíslil škodu na téměř 500 korun. Kdo má krádež na svědomí, a kde piva skončila, zjišťují jičínští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

Před polednem zamířili kopidlenští policisté na Libáňsko, kde mělo nedaleko Křešic stát v nepřehledné zatáčce osobní vozidlo Škoda 136 L. Oznámení se ovšem nezakládalo na pravdě, neboť vozidlo na silnici nepřekáželo.

Krátce před polednem se obrátila na linku 158 obsluhující pracovnice jednoho z barů v Jičíně s tím, že ji fyzicky napadl podnapilý host. Policisté, kteří vyjeli na místo, zjistili, co se stalo. Hostem byl cizinec, který nemohl najít svoji peněženku a domníval se, že ji ztratil v baru. Z tohoto důvodu nechtěl bar opustit a žena se ho bála. Nakonec pochopil, že musí hledat ztracenou peněženku někde jinde a odešel.

V podvečerních hodinách vyjeli novopačtí policisté do Pražské ulice, kde řešili rodinné neshody. Vše začalo slovní rozepří mezi synem a jeho rodiči, kteří ve vypjaté situaci raději odešli z domu. Po příjezdu hlídky se syn uklidnil a rodiče již více situaci řešit nechtěli.

Dva koně, bílý a hnědý, blokovali po osmnácté hodině silnici u Ústí u Staré Paky. Stáli uprostřed vozovky a vzájemně se drbali na hřbetech. Vůbec jim nevadilo, že řidiči, kteří nemohou projet, na ně troubí. Po chvíli se přece jen uvolili a vozovku opustili.

V sobotu 17. května se krátce před osmou hodinou ranní obrátila na policii žena z Jičína s tím, že na ni zazvonil bývalý manžel, a když mu otevřela, tak jí vzal klíče od bytu a odešel. Nakonec se ukázalo, že mezi nimi došlo k drobnému nedorozumění, které si vyřešili sami.

Během noci se vloupal neznámý pachatel do jedné z restaurací v Hořicích v Husově ulici, kde odcizil cigarety a alkohol v celkové hodnotě téměř 7 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení, pátrají hořičtí policisté.

Krátce před osmnáctou hodinou kontrolovala policejní hlídka v Červené Třemešné osobní vozidlo Renault Mégane, které řídil dvaašedesátiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 1,6 promile alkoholu. Z tohoto důvodu se musel rozloučit se svým řidičským průkazem. Za jízdu v opilosti mu navíc hrozí až roční vězení.

Na „túrování" motocyklů si stěžoval po dvacáté hodině muž z Hořic, který kvůli tomu nemohl uspat děti. Na místo se vydali městští strážníci, kteří zjistili, že se jedná o exhibici motocyklů, která je povolena do dvaadvacáté hodiny.

Ve večerních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Hořicích v Šalounově ulici osobní vozidlo Citroen Saxo, které řídil dvacetiletý mladík. Policisté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, která byla negativní. To se ovšem nedá říci o testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl naopak pozitivní na amfetamin. Z tohoto důvodu mu policisté zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu. Ve správním řízení navíc řidiče čeká několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel a vysoká pokuta.

Po dvaadvacáté hodině se obrátil na policii opilý muž z Kopidlna s tím, že má doma silně opilého známého a neví, jak se ho má zbavit. Nakonec se host sám zvedl a dům opustil.

V neděli 18. května po druhé hodině ranní oznámila na linku 158 žena z Jičína, že jí soused, který bydlí nad ní, vytopil byt. I když ji službu konající policista vysvětlil, že se musí obrátit na pojišťovnu, přesto trvala na tom, aby policisté celou událost zadokumentovali. Na místě pak muži zákona zjistili, že u sousedů prasklo vodovodního potrubí a tím došlo k vytopení jejího bytu. Vzhledem k tomu, že nedošlo k protiprávnímu jednání, více se případem policisté nezabývali.

Po osmé hodině ranní oznámil na policii muž z Jičína, že se mu někdo vloupal do bytu. Vetřelcem byl kocour, který využil příležitosti a otevřeným oknem, které zapomněl majitel zavřít, vnikl dovnitř, kde po sobě zanechal stopy. Po několika minutách volal muž znovu s tím, že má pro policisty další případ k šetření. Tentokrát zjistil vodu ve sklepě. I v tomto případě nešlo o protiprávní jednání, ale pouze o vlhký sklep.

Sobotečtí policisté vyjeli krátce po deváté hodině ranní do místního lesoparku, kde se v opuštěné chatce měli zdržovat bezdomovci. Na místě zkontrolovali dva muže, kterým pobyt v chatce povolili pracovníci městského úřadu pod podmínkou, že budou okolí chatky a celý les udržovat v čistotě. Což jak se zdá, skutečně plní.

„Manžel mě slovně i fyzicky napadá," oznámila krátce po třinácté hodině žena z Jičína. Jak se později ukázalo, její slova se až tak nezakládala na pravdě. S manželem se pohádala ohledně úklidu, ale o fyzickém útoku nemohla být ani řeč. Po příjezdu hlídky se navíc oba domluvili a už nic oznamovat nechtěli.

V odpoledních hodinách zkontrolovali hořičtí policisté v Husově ulici osobní vozidlo Škoda 120, které řídil šestadvacetiletý muž. Test na přítomnost alkoholu dopadl u řidiče dobře, což se ovšem nedá říci o testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten byl naopak pozitivní na cannabis. A tak kromě toho, že řidič přišel o svůj řidičský průkaz, čeká ho ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Před polednem zkontrolovali kopidlenští policisté na Kamensku dva muže, kteří se velmi podezřele pohybovali v blízkosti opuštěného domu. Během kontroly muži zákona zjistili, že zde sbírají hlemýždě. Zřejmě počítali s velkou „úrodou" a tak si na ně vzali rovnou káru.

Krátce po šestnácté hodině jel šestatřicetiletý řidič na motocyklu BMW 1200 ve směru od Libáně na Zeleneckou Lhotu. Při průjezdu levotočivé zatáčky zřejmě dostal smyk, který nevyrovnal a následně spadl s motocyklem na zem. Alkohol u motocyklisty, který utrpěl lehké zranění, byl vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na 41 tisíc korun.

Manžel bije ženu. Tak znělo oznámení, na které v podvečerních hodinách vyjeli jičínští policisté do ulice Přátelství. Nakonec se ukázalo, že k žádnému fyzickému napadení nedošlo. Spor, který vznikl ohledně peněz, si manželé vyřešili sami a další přítomnost policistů nepožadovali.

Po dvaadvacáté hodině se „otřásala v základech" ubytovna v Jičíně v Hradecké ulici. Obyvatelé zřejmě něco slavili, což se pochopitelně nelíbilo lidem ze sousedství, kteří nemohli spát. Vzhledem k tomu, že mnozí z nich museli ráno vstávat do práce, nebylo divu, že se obrátili na linku 158. Policisté věc vyřešili na místě domluvou. PČR