Nezastavili se ani před sochou Sv. Jiří na náměstí v Miletíně, kterou „ověnčili" plechovými popelnicemi a přitom jí odlomili část levé paže, kterou si s největší pravděpodobností odnesli. Svým jednáním způsobili škodu ve výši nejméně 50 tisíc korun.

V pátek 9. května ráno vyjeli hořičtí policisté do obce Doubrava, kde neznámý pachatel odcizil ze soukromého pozemku jedné z rekreačních chalup kovový odpad, čímž majitelce způsobil škodu ne výši téměř 3 tisíce korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Otevřeného okna u rekreační chalupy v Červené Třemešné si všiml v dopoledních hodinách jeden ze sousedů. Vzhledem k tomu, že se domníval, že se uvnitř nachází zloděj, oznámil vše na linku 158. Nakonec se ukázalo, že v chalupě není zloděj, ale syn majitele.

Na partu mladíků, která měla v odpoledních hodinách popíjet v Nové Pace na dětském hřišti v Achátové ulici alkohol a kouřit, upozornila na lince 158 jedna z místních obyvatelek. Navíc se jí nelíbilo, jak se mladíci chovali ke kolemjdoucím, na které měli pokřikovat vulgární výrazy. Hlídka, která vyjela na místo, již ale nikde mladíky nezastihla.

Neuvěřitelných 480 kusů čokolád v hodnotě 8.112 korun odcizili tři nepoctiví zákazníci v jednom ze supermarketů v Jičíně na Husově třídě. Jednalo se o tři muže, kteří se lupem dostali až na parkoviště, kde je dostihl zástupce prodejny. Vyzval je, aby předložili doklad o zaplacení, který pochopitelně neměli. A tak čokolády, které již stačili naložit do vozidla Citroën Xantia, zase vyndali a poté rychle odjeli. Teď po nich pátrají jičínští policisté, kteří případ šetří jako přečin krádeže, za což pachatelům hrozí až dva roky vězení.

V podvečerních hodinách řešili jičínští policisté partnerské neshody v Tuři, měl kde podnapilý muž fyzicky napadnout svoji družku, které měl dát facku. Hlídka věc vyřídila na místě domluvou.

V pozdních nočních hodinách zaměstnala policisty v Jičíně opilá žena, která bouchala na dveře a zvonila na obyvatele jednoho z panelových domů v ulici Pod Lipami. Nakonec se ukázalo, že si jen spletla dům, ve kterém bydlí.

Na partu mladíků, která krátce před třiadvacátou hodinou hulákala v parku v Lázních Bělohradě, upozornilo několik lázeňských hostů, kteří tak nemohli spát. V tomto případě postačila ze strany policistů domluva.

V sobotu 10. května krátce po jedné hodině ranní řešili jičínští policisté rušení nočního klidu v Jinolicích. Několik mladíků se bavilo poslechem hlasité hudby, což se pochopitelně nelíbilo spícím hostům. K vyřešení přestupku postačila domluva.

Pěsti a kopy měly létat vzduchem v ranních hodinách v jednom z barů v Lázních Bělohradě. Čtyřiatřicetiletý muž zde měl napadnout o sedm let mladšího muže, kterému tak způsobil drobné poranění. Co bylo příčinou sporu, zjišťují novopačtí policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

„Přepadli mě", mumlal krátce po čtvrté hodině ranní do telefonu silně opilý muž z Libáně. Nutno zdůraznit, že nebyl schopen sdělit, kde byl přesně napaden, pouze opakoval, že to byl soused. Nakonec zavěsil. Policisté zjistili, že k žádnému napadení nedošlo. Muž pouze celý večer „poctivě" zapíjel vítězství českých hokejistů, a když se vracel domů, tak upadl do záhonu s květinami, který celý „rozryl" a navíc zde ztratil klíče. S hlídkou, která ho v místě jeho bydliště kontaktovala, se odmítl bavit s tím, že nic hlásit nechce.

V dopoledních hodinách mělo dojít k fyzickému napadení mezi hostem a majitelem baru v Lázních Bělohradě. Událost oznámil kamarád napadeného hosta, který uvedl, že mu útočník vyrazil přední zuby. Novopačtí policisté zjistili, že se jedná o vleklý spor, který mezi muži trvá již delší dobu. Poškozený navíc nebyl schopen bližšího vysvětlení, neboť měl v dechu přes 1,5 promile alkoholu. A tak mu policisté alespoň zkontrolovali zuby, kdy zjistili, že mu žádný nechybí. Případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Rozšlapaný záhon se zeleninou a polámané květiny, zůstaly po nočním řádění neznámého pachatele, který přelezl plot u jednoho z rodinných domů v Hořicích, kde následně ze zahrady odcizil železo v hodnotě 200 korun. Věc na místě řešili městští strážníci, kteří následně případ předali policistům. Ti jej šetří jako přestupek proti majetku.

Další napadení řešili policisté na Hořicku, kde pětatřicetiletá žena fyzicky napadla současnou přítelkyni jejího bývalého přítele. Ženu měla údajně držet pod krkem a tím jí měla způsobit zranění. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Neznámý vandal řádil v noci ve Starých Smrkovicích, kde u zaparkovaného vozidla Renault Thallia rozbil boční okno, čímž majiteli způsobil škodu ve výši 1.500 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Hořičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který vnikl do jednoho z bytových domů v Macharově ulici, kde v suterénu odcizil čtyři disky s letními pneumatikami. Majitel vyčíslil škodu na 12 tisíc korun. Pachateli za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení.

Po jednadvacáté hodině se obrátil na policii muž z ubytovny v Jičíně, který lámanou češtinou opakoval, že má moc problém. Jednalo se o cizince, který s ostatními popíjel na jednom z pokojů. Zřejmě vlivem vypitého alkoholu „zhoustla v pokoji atmosféra" a všichni přítomní se začali vzájemně slovně napadat. Nakonec s hlídkou odmítli komunikovat s tím, že nic hlásit nechtějí. I tak jim policisté řádně domluvili a vysvětlili, k jakému účelu slouží linka tísňového volání 158.

V pozdních nočních hodinách si stěžoval muž z Hořic na svoji manželku, která ho údajně nechtěla pustit z domu. O několik minut volal znovu s tím, že už z domů může, zato mu brání v odjezdu vozidla, kdy stojí mezi dveřmi a on nemůže zavřít. Nakonec se oba dostavili na služebnu, kde se po dlouhé rozmluvě usmířili a ruku v ruce oddělení opustili s tím, že vlastně nic oznamovat nechtějí.
V neděli 11. května krátce před jednou hodinou ranní ležel v Jičíně ve Štrauchově ulici na vozovce silně opilý muž, který se nehýbal. Policisté ho probudili a doprovodili domů.

Před druhou hodinou ranní řádil nedaleko policejní stanice v Nové Pace muž, který se rozčiloval nad zakoupeným hamburgerem. Zřejmě mu nechutnal a tak si vybíjel vztek na všem, co měl po ruce. Nakonec se přece jen uklidnil.

Nad ránem v neděli 11. května zaměstnala novopacké policisty žena z Lázní Bělohradu, která zmateně oznámila, že byla napadena přítelem kamarádky, která je v nemocnici a ona u ní doma hlídala děti. Nutno zdůraznit, že měla oznamovatelka v dechu přes 2,4 promile alkoholu. Policistům nakonec uvedla, že se s přítelem kamarádky vůbec neviděla, protože on je doma a hlídá děti, kdežto ona sedí v baru. Muži zákona jí doporučili, aby oznámení učinila, až vystřízliví. Což v jejím případě nebylo jen tak hned.

Neznámý vandal poškodil během noci v Ostroměři osobní vozidlo Renault Kangoo, které bylo zaparkované před jedním z domů v ulici 5. května. U vozidla rozbil cihlou zadní okno, čímž způsobil majiteli škodu ve výši témě 5 tisíc korun. Stejně dopadlo i vozidlo Škoda Fabia zaparkované v ulici U Splavu, u kterého rovněž rozbil zadní okno. V tomto případě byla škoda vyčíslena na 2 tisíce korun. Do třetice skončilo s rozbitým oknem i vozidlo Renault Scenic, které bylo zaparkované ve Starých Smrkovicích. Po pachateli nebo pachatelích pátrají hořičtí policisté, kteří případy šetří jako přestupky proti majetku.

Po poledni se obrátil na policii muž z Jičína s tím, že byl napaden v restauraci na Lidickém náměstí. Jednalo se o opilého sedmatřicetiletého muže, kterého nikdo nenapadl. Jen chtěl odvézt domů a tak si vzpomněl na policisty, kteří, jak se domníval, ho určitě dovezou. To se ale zmýlil. Policejní vozy totiž nemají s taxislužbou nic společného.  PČR