„Podle jeho výpovědi si od svého známého půjčil registrační značky s doklady od vozidla a jel do Prahy pro další auto. Tentokrát si ním jezdil dva dny. Auto bylo podle našeho zjištění odcizeno v Praze 2," uvedla Ivana Ježková, mluvčí královéhradecké policie.

Muži zákona z Chlumce toto vozidlo zastavili v pátek půl hodiny po půlnoci v rámci běžné silniční kontroly. Řidič ale nebyl schopen předložit řidičský průkaz, protože ho nemá.

„Uváděl, že si auto půjčil od svého známého a že chtěl své přítelkyni popřát ke svátku svatého Valentýna. Vzhledem k tomu, že policisté během krátké chvíle zjistili, koho mají před sebou, pojali podezření, že by to s půjčkou auta nemuselo být tak, jak říká. Jejich podezření se také záhy potvrdilo," dodala Ivana Ježková.

Po zadržení se mladík ještě doznal ke krádeži dalších dvou vozidel. Jedno z nich odstavil v Chlumci nad Cidlinou. Po prvním pondělním zadržení byl vyšetřován na svobodě, což by se ale mělo změnit. Kriminalisté ho obvinili z krádeže a podali návrh na vzetí do vazby. Hrozí mu patnáct let za mřížemi.