Podle něj totiž náhlé odvolání pošpinilo jeho jméno a navíc mu tehdy radní odmítli zaplatit odstupné.

Na konci letošního srpna  už vše nasvědčovalo tomu, že se znesvářené strany dohodnou. U hradeckého okresního soudu si vzaly „time-out" s tím, že se celou záležitost pokusí urovnat bez soudních tahanic.

To se však nakonec nestalo.

Soudce rozdal stranám úkoly

„Jednání se vedla, avšak protistrana je najednou ukončila. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vymoci si právo soudní cestou," řekla při srpnovém stání  právní zástupkyně exředitele Zuzana Bělinová.

Ani nová jednání však nedospěla ke zdárnému závěru. Předseda senátu Bohumil Brychta se proto plně ponořil do spisového materiálu. Z toho takřka tři hodiny vypichoval různé skutečnosti a protistrany začal úkolovat, jaká upřesnění od nich bude potřebovat při dalším líčení, které je naplánováno na 9. ledna příštího roku.

Roman Zindulka se po opuštění jednací síně o kauze rozhovořil. Podle něj bylo jeho odvolání neférové. „Dozvěděl jsem se o něm v době, kdy jsem předkládal zprávu o úspěšném leteckém dni. Bylo mi však řečeno, že toto se projednávat nebude, že je změna programu a já dostávám okamžitou výpověď," sdělil exředitel.

Dodal, že důvodem odvolání měl být provedený audit, se kterým se však neměl možnost seznámit. „Řekli mi, že mi dají odstupné dvě stě padesát tisíc korun, ale musím se rozhodnout do tří minut," uvedl Zindulka. Navrhl prý, že se s auditem chce nejdříve seznámí, a teprve poté zaujme stanovisko. „To mi však nedovolili," konstatoval Zindulka. Dodal, že paradoxní na celé situaci je, že se posléze ptal i na peníze plynoucí z manažerské smlouvy.

„Chci očistit své jméno"

Tehdy mu prý bylo řečeno, že dostane sto procent dohodnuté částky. „To mě zarazilo. Vždyť výpověď  jsem prý dostal právě z důvodu manažerského pochybení. To už jsem opravdu nechápal," řekl Zindulka.

Proto se obrátil na soud. 
„I nadále jsem ochoten jednat a dohodnout se na odchodu dohodou. Vím, že to bude znít jako klišé, ale o peníze mi nejde, jde jen o to očistit mé jméno," sdělil před soudní síní Zindulka.

Když prý funkci ředitele přijímal, byly mu vytyčené body, kterými se měl řídit. „Měl jsem dát letiště do pořádku a pozvednout povědomí o něm v řadách široké veřejnosti. To se mi snad povedlo. A najednou mi bylo řečeno, že jsem to vlastně dělal špatně. To nechápu," uvedl Zindulka.

Podle jeho názoru je zajímavé, že několik týdnů před „vyhazovem" mu hradecký primátor Zdeněk Fink poděkoval za dobrou reprezentaci města. „No, a najednou jsem ten špatný," kroutil hlavou Zindulka.