V balíku od jeho matky se kromě značkového oblečení nacházelo i pět pánských kapesníků, které byly důmyslně zabalené v teplákové soupravě spolu s voňavými stromečky. Nešlo totiž o ledajaké kapesníky, ale o kapesníky napuštěné účinnou látkou léku, který lze získat pouze na lékařský předpis, neboť může mít vliv na psychiku a chování člověka. Po tomto zjištění předali pracovníci vězeňské služby případ jičínským kriminalistům, kteří celý obsah balíku odeslali na expertízu. Ta přítomnost účinné látky potvrdila.
Muž pochopitelně nic o zakázaných látkách v balíku nevěděl. Překvapivě o nich nevěděla ani jeho matka, která tvrdila, že kapesníky zakoupila na tržnici a netušila, že by mohly být něčím napuštěné. Tomu pochopitelně nemohli kriminalisté uvěřit a v těchto dnech ženě sdělili obvinění z přečinu šíření toxikomanie ve stádiu pokusu, za což jí hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.
Zda se muž svého balíku dočká, není zatím zřejmé. S největší pravděpodobností ale „propadne ve prospěch státu", neboť se jedná o věci, které byly použity ke spáchání trestného činu.

Vloupání do smuteční síně

V noci na úterý 9. září se vloupal neznámý pachatel v Hořicích do rozestavěné smuteční síně, ze které odcizil elektrické vrtačky, řezačku na obklady a dlažbu, vodováhy a další stavební nářadí. Majitel vyčíslil celkovou škodu na nejméně 22 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Opilec skončil na záchytce

Ve středu 10. září ležel krátce před třetí hodinou ranní v Nové Pace na silnici v ulici V aleji opilec, který nebyl schopen komunikace natož chůze. Hlídka nakonec zjistila, že se jedná o místního šestatřicetiletého muže, který měl v dechu 2,8 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví ostatních účastníků silničního provozu, byl převezen do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kde zůstal do vystřízlivění. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.