Měřením v oblasti okolo domu, kde byl plyn cítit, zvýšené hodnoty nezjistili. Společně s pracovníkem plynáren ale dalším měřením v okolí zjistili únik u jiného obytného domu, jehož majitel odpouštěl plyn z propanbutanové lahve. Velitel zásahu ho poučil o bezpečnosti.

Notorický stěžovatel provokoval policisty

Libošovice - „Snědl jsem kuřecí maso, psí granule a je mi strašně špatně od žaludku," oznámil v pátek v odpoledních hodinách na linku 158 mladík z Libošovic. Dále uvedl, že již volal na záchrannou službu, ale tam mu prý odmítli pomoc. Nutno zdůraznit, že se jedná o mladíka, který velmi často volá na linky tísňového volání, kde podává smyšlená oznámení. Sobotečtí policisté i přesto vyjeli na místo, kde zjistili, že je v naprostém pořádku a není v ohrožení života.

Žena se ubránila šmejdovi, řekla mu „Ne!"

Podhradí - V sobotních odpoledních hodinách se obrátila na policii žena s tím, že jí navštívil nějaký „mizera," který jí nabízel novou smlouvu ohledně elektrické energie. Žena ho naštěstí odbyla s tím, že věci kolem domu zařizuje její syn a odkázala ho na něj. Muž už pochopitelně neměl zájem a odešel. Kdo byl oním „mizerou", to se policistům nepodařilo zjistit, důležité ale je, že ho žena nepustila dovnitř. Tak by se měl zachovat každý, kdo se do obdobné situace dostane.

Muž se dobýval za manželkou. Rozbil okno

Jičín - V sobotu krátce před jednou hodinou ranní pronásledovala hlídka jičínských strážníků v Hofmannově ulici neznámého vandala. U jednoho z domů rozbil okno. Policisté následně zjistili, že jde o dvaapadesátiletého muže, který se dobýval za svojí manželkou a při tom okno rozbil. Případ šetří jičínští strážci zákona jako přestupek proti majetku.

Neznámý pachatel se vloupal do hospody

Slavhostice - V neděli se vloupal neznámý pachatel do hospody, kde z přenosné pokladny odcizil hotovost. Majitel vyčíslil škodu na 5500 korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přečin krádeže. Pachateli hrozí až dva roky vězení.

Profesionální i dobrovolní hasiči museli vyrazit ke srážce tří osobních vozidel

Stav - Tři jednotky profesionálních hasičů z Jičína a Nové Paky a také dobrovolní hasiči z Nové Paky zasahovali v pondělí v podvečer u dopravní nehody. Při srážce tří osobních vozidel byla jedna osoba zraněna a ošetřena projíždějící sanitou. Jedno vozidlo skončilo po střetu v příkopu ve křoví. Hasiči při jeho vyprošťování museli použít motorovou pilu a odřezat náletové křoviny. Následně auto vytáhli a naložili na odtah. U všech automobilů provedli protipožární opatření a zajištění proti úniku provozních kapalin. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

Neuzamčené vozidlo se stalo terčem

Hořice - V pondělí vnikl neznámý pachatel v Tkalcovské ulici do neuzamčeného vozidla Volkswagen Passat Variant, ze kterého odcizil peněženku. Spolu s ní majitel přišel o hotovost, osobní doklady, platební kartu a další písemnosti. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 15 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.