V pátek 9. srpna po druhé hodině ranní kontrolovali kopidlenští policisté v Libáni na fotbalovém hřišti patnáctiletého svěřence výchovného ústavu, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Z tohoto důvodu skončil mladík na policejní služebně, kde si ho převzali pracovníci výchovného ústavu.

V dopoledních hodinách se obrátil na policii v Nové Pace řidič osobního vozidla s tím, že ztratil peněženku, kterou zapomněl na střeše svého vozu. Při projíždění kruhového objezdu mu zřejmě spadla na silnici, kde ji našel nepoctivý nálezce. Spolu s peněženkou přišel muž o platební kartu, několikatisícovou hotovost, osobní doklady a další písemnosti. Případ šetří novopačtí policisté jako přečiny zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Krátce po deváté hodině ranní oznámil na linku 158 řidič, že na čtyřpruhu u Robous narazil do volně pobíhajícího psa, který zůstal s poraněnou nohou ležet v příkopě. Na místo vyjeli policisté, kteří se pustili do pátrání po majiteli psa. Zjistili, že by se mělo jednat o muže z Úlibic. Ten jim však sdělil, že to jeho pes není, protože už je dva roky mrtvý. Muži zákona to však nevzdali a pátrali dál. Nakonec se jim podařilo majitele najít. Jeho shledání s čtyřnohým kamarádem bylo víc než dojemné. Pejsek okamžitě svého páníčka poznal a i když měl zraněnou nohu, rozběhl se k němu.

V odpoledních hodinách vyjeli policisté do Třtěnice, kde jeden z místních občanů chová velké množství psů, kteří neustále štěkají a obtěžují tak sousedy. Smečka, která čítá nejméně 32 hafanů, údajně žije v nevyhovujících podmínkách. Jejich chovatel se prý o ně nestará, zanedbává je, což vede až ke „kanibalizmu". Jednoho ze psů totiž měli ostatní usmrtit a jeho tělo pak jako mršinu tahat po dvoře. Případem se zabývají hořičtí policisté, kteří věc prošetřují jako přestupek na ochranu zvířat proti týrání.

Krátce před dvaadvacátou hodinou se obrátila na policii žena z Lázní Bělohradu s tím, že jí bývalý manžel znemožnil vstup do jejich domu. Údajně ponechal schválně z vnitřní strany zámku klíč a odjel na dovolenou. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o občansko-právní spor, neboť nemají mezi sebou majetkové vyrovnání.

V sobotu 10. srpna se krátce před jednou hodinou ranní obrátila na linku tísňového volání obsluha benzínové čerpací stanice v Robousích s tím, že řidič, který natankoval do vozidla Škoda Felicia 5,5 litrů benzínu, bez zaplacení odjel. Muži zákona zjistili, že se jednalo o dvacetiletého mladíka, který zapomněl pohonné hmoty uhradit a dluh hned vyrovnal.

Neznámý vandal řádil v noci v Jičíně na sídlišti, kde u zaparkovaného vozidla Toyota Avensis poškodil zpětné zrcátko. Majitelka vyčíslila škodu na nejméně 3 tisíce korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách se novopačtí policisté zaměřili na řidiče, kteří si v Lomnické ulici udělali z chodníku parkoviště. Každý z řidičů dostal upomínku s tím, aby se dostavil na policejní služebnu k projednání věci.

Na závod horských kol, který startoval v Lázních Bělohradě, jistě dlouho nezapomene šestadvacetiletý závodník z Trutnovska. Zloděj využil okamžiku, kdy se odešel zaregistrovat a kolo, které ponechal ve stojanu, mu mezitím odcizil. Jednalo se o pánské horské kolo Trek Elita černé barvy v hodnotě nejméně 45 tisíc korun. Případ šetří novopačtí policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Další zloděj řádil v Osenicích, kde na zahradní slavnosti nikým nepozorován odcizil volně odloženy Ipod Touch 4 Th. Majitel vyčíslil škodu na 4 tisíce korun. Po pachateli pátrají kopidlenští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

O svůj mobilní telefon Alcatel One Touch stříbrné barvy přišla v odpoledních hodinách jednapadesátiletá žena v Dětenicích. Telefon jí při natáčení reality show odcizil neznámý pachatel. Po mobilu v hodnotě necelých 5 tisíc korun pátrají kopidlenští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Šárovcově Lhotě pokusil odcizit 2 kostky HAKI lešení v hodnotě 10 tisíc korun. Jednotlivé díly přenosil k železniční trati, kde byla jejich velká část nalezena. Šest stojek v hodnotě 4.800 korun se podařilo zloději odnést. Za pokus přečinu krádeže hrozí pachateli až dva roky vězení.

V podvečerních hodinách se obrátil na policii muž z Jičína s tím, že na zahradě nalezl předmět, který připomíná munici. Jednalo se o hladký kovový předmět, ze kterého vycházely dva provázky. Nález prohlédl přivolaný pyrotechnik, který konstatoval, že se jedná o kovové závaží.

Ve večerních hodinách oznámila na linku 158 žena, že jí bývalý manžel nechce vrátit dítě, které má svěřené do péče. Dále uvedla, že je v podnapilém stavu a není s ním řeč. Policisté tatínkovi domluvili a ten pak svého potomka matce předal.

V neděli 11. srpna krátce před jednou hodinou ranní vyjeli kopidlenští policisté do Cholenic, kde se měla na fotbalovém hřišti konat soukromá akce. Účastníci měli být dle sousedů tak hluční, že ostatní nemohli spát. Hlídka, která vyjela na místo, však žádné rušení nočního klidu nezaznamenala.

Krátce po druhé hodině ranní oznámila na linku 158 žena, že byla na autobusovém nádraží v Nové Pace fyzicky napadena. Muži zákona na místě zjistili, že se její oznámení nezakládá na pravdě. Žena, která byla silně v podnapilém stavu, chtěla jen dovézt domů, a tak si napadení vymyslela. Policisté jí vysvětlili, že se musí v takovém případě obrátit na taxislužbu a ne na policii.

„Byl jsem napaden", stěžoval si po šesté hodině ranní na lince 158 host jedné z jičínských restaurací. Hlídka se na místě od štamgastů dozvěděla, že oznamovatel nejdříve vyprovokoval potyčku, a když „trošičku dostal", tak hned volal na policii. Sám už v restauraci nebyl, neboť odešel na ošetření do nemocnice. A i když při oznámení uvedl, že se dostaví na policejní služebnu v Jičíně, přesto tak do současné doby neučinil.

V ranních hodinách zaměstnala sobotecké policisty trojice opilců. Dva mladíci a jejich osmnáctiletá kamarádka se s více jak 2 promile alkoholu vraceli do Libuně ze zábavy v Holenicích. Cestu si krátili přes kolejiště, kde si jeden z mladíků lehl s tím, že si odpočine a nabere síly na další cestu. Přitom si ho všimla náhodná chodkyně, která se domnívala, že se mladík pokouší spáchat sebevraždu. Vše proto hned oznámila na policii. Po příjezdu hlídky, už byla trojice mimo kolejiště. Policisté všem třem domluvili a vysvětlili, jak je nebezpečné koleje přecházet, natož si do nich lehat.

Na dva mladíky, kteří měli po poledni odcizit u jednoho ze supermarketů v Jičíně na autobusovém nádraží nákupní vozík, upozornil na lince 158 anonym. Údajně ho měli převézt do ulice Na Jihu. Hlídka zjistila, že se jedná o vyřazený vozík, který byl určený k likvidaci.

Na uhynulého srnce, který ležel v blízkosti vodního zdroje ve Staré Pace, upozornila na policii jedna z místních žen. Policisté kontaktovali předsedu místního mysliveckého sdružení, který se o uhynulé zvíře postaral.

V odpoledních hodinách se vjely do vlasů dvě ženy v Jičíně. Nejdříve se ostřeji dohadovaly ohledně venčení psa a poté si vysvětlovaly, jak správně na výchovu dětí. Hlídka oběma domluvila a vysvětlila, jak by se pro změnu měly ony chovat k sobě.

Na rodinnou hádku, která byla slyšet přes dveře jednoho z bytů v Jičíně, upozornila v odpoledních hodinách sousedka, která se bála o zdraví jednotlivých aktérů. Hádka naštěstí po několika minutách skončila a jak muži zákona zjistili, bez zranění a škod na majetku.

Dvaapadesátiletý muž se vydal večer do jednoho ze supermarketů v Jičíně na autobusovém nádraží, který nepřišel nakupovat, ale krást. Rozdělal si zde balíček mandlí, které zčásti snědl a dále pracovníkovi ostrahy odcizil z nákupního košíku desetikorunovou minci. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Po dvaadvacáté hodině natankoval u benzínové čerpací stanice v Milovicích řidič do vozidla Škoda Felicia 29 litrů benzínu a poté bez zaplacení ujel. Po drzém řidiči pátrají hořičtí policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.  PČR