Je to další ze zapeklitých případů, jejichž rozřešení je velmi složité. Stojí v něm proti sobě dvě strany, navíc obžalovaný i poškození jsou nezletilí. U jedné oběti se jedná dokonce o dítě.

Jde však o velmi závažný zločin, před hradeckým krajským soudem stojí učeň, který je viněn ze dvou znásilnění.

Zaprvé měl na jaře 2014, když mu bylo šestnáct, zneužít šestiletou holčičku. „Dívku zneužil, neboť se chtěl sexuálně uspokojit. Nebyla přitom schopná se účinně bránit, protože nechápala smysl jeho jednání. Přesvědčil ji, aby si svlékla kraťasy a lehl si k ní pod peřinu. Aby jí bylo teplo. Přitom ji třel údem v oblasti konečníku. Druhý den se toto jednání opakovalo," píše se mimo jiné v obžalobě.

O měsíc později, v dubnu 2014, pak měl v psychiatrické léčebně, kam byl umístěn kvůli dalším problémům, znásilnit spolupacienta – čtrnáctiletého chlapce. Ten se svěřil lékařům, že mu strčil do análního otvoru dva prsty.

Obžalovaný vinu odmítl, a to v obou případech, ze kterých se zodpovídá. Jak to bylo podle něj?

Zaprvé (dívenka): „Vrátil jsem se z hospody, spal jsem ve stejném pokoji jako ona, ale byla tam také babička. Proto se nemohlo nic stát," vypověděl.

Jeho slova potvrdila také jeho babička, u níž byla holčička na návštěvě, tvrdila, že měla oba pořád na očích. Jenže další svědek řekl, že pracuje u úklidové firmy a během inkriminovaného víkendu měla služby.

Zadruhé (chlapec): „Na psychiatrii jsem s ním nikdy nebyl sám. On se naopak choval nevhodně ke mně. Škrtil mě, když už jsem chtěl spát," vykládal.

Poškozený chlapec si na chování agresora stěžoval už na začátku jejich soužití. Sestra však podle všeho uvěřila jemu – i proto, že pozdější údajná oběť velmi ráda zveličuje.

Problém nakonec ohlásil lékař, jemuž se chlapec svěřil (v prvním případě to byla maminka dívenky, která došla na sociálku).

Chlapec sice už slova o prstech v konečníku později nezopakoval, použil je jen v rozmluvě s lékařem, přesto znalci řekli, že to bylo především kvůli studu. To dívenka vypovídala na svůj věk pochopitelně a bez mezer. Ve chvílích, kdy nebyla schopná vyjádřit, co se jí přihodilo, demonstrovala vše na panenkách.

„Obžalovaný je usvědčován oběma poškozenými," uvedl státní zástupce Milan Šimek.

Ať soud dopadne jakkoli, mladík je každopádně problémový. Policie řešila jeho krádeže či založení požáru. Dříve měl také problémy sexuálního chrakteru.

Proces by mohl skončit ve středu. Veřejnost se kvůli tomu, že je obžalovaný mladistvý, verdikt dozví, až když bude pravomocný. V případě odvolání zůstane tajný.

Proč se léčil na psychiatrii? Osahával spolužačku, ukájel se na veřejnosti
Druhý skutek, ze kterého je mladík obžalován, se udál v poněkud chmurných kulisách. V pavilonu psychiatrické nemocnice, kde byl v dubnu 
2014 hospitalizován. Do lékařského prostředí se dostal na přání vlastní matky, která chtěla, aby se zde vyřešily jeho problémy.
„Dali jsme ho na psychiatrii, protože měl už dříve osahávat spolužačku a také onanovat na veřejnosti," vypověděla matka obžalovaného učně. Příliš dlouho však její syn v nemocnici nepobyl, matka ho odtamtud vzala zpět domů. „Na revers," vysvětlila. „Nelíbilo se mu tam, prý ho měl někdo osahávat," prozradila důvody.
Jedna ze sester však řekla, že řešila právě opačný případ, kdy měl později obžalovaný mladík osahávat spolupacienta. „On to odmítl, tvrdil, že to není pravda," pronesla.