Tak si bodni!

Obžalovaný včera vypověděl, že se synem bydleli v rodinném domku v Kutříně na Chrudimsku. Vztahy mezi nimi se však v poslední době výrazně zhoršily. „Často mě bezdůvodně napadal, mlátil mě pěstí, a když mě srazil na zem, kopal do mě," postěžoval si u soudu.

Neshody vyvrcholily 24. srpna okolo poledne.  Oba byli pod vlivem alkoholu a podle obžalovaného syn vyvolal hádku. „Nadával mi, že jsem nic nedokázal, že jsem na světě zbytečný a že mě zabije," řekl Staněk. Prý se bál, proto si vzal nůž a žádal souseda, aby zavolal policii. Soused se však odmítl do sporu plést, proto se muž vrátil domů, kde konflikt pokračoval. Potom už si prý pamatuje jen to, že položil nůž na parapet a syn ležel před domem.

Synova přítelkyně, která s nimi v domku žila, vypověděla, že když otec vytáhl nůž, volal syn policii, ale nakonec řekl, že se vlastně nic neděje.

Pak se hádka znovu rozhořela a muž prý otci vyčítal, že mu v dětství ubližoval. „A říkal mu: Tak si bodni! Pak začal křičet: Tys mě bodnul! A padl na břicho," řekla žena. Podle ní se otec nad syna sklonil, takže si myslela, že mu chce pomoci. Místo toho však zraněného znovu bodl.

Podle lékařů obžalovaný syna zasáhl do hrudníku, břicha a zad a způsobil mu zranění jater, žlučníku a dolní duté žíly. Zraněný nezemřel jen díky urgentní první pomoci.

„Bláznivej fotr…"

U soudu se včera přehrával záznam hovoru, v němž syn žádal policii, aby zasáhla.  „Bláznivej fotr na mě vytáhl nůž,"  řekl operačnímu důstojníkovi, ale pak si to rozmyslel.  „Von se z toho vyspí," prohlásil.

Oba muži už byli dříve trestáni, otec za neplacení výživného, syn za krádež a ublížení na zdraví.   Mladší z mužů se k soudu bez omluvy nedostavil, předseda senátu proto požádal policii, aby ho dnes k soudu předvedla.