Řidič následně zastavil, vystoupil z vozu, ale poté opět nasedl a odjel, aniž by těžce zraněnému cyklistovi poskytl první pomoc. Spravedlnosti ale stejně neunikl. Policisté ho po několika hodinách vypátrali a vyzvali k provedení dechové zkoušky, kterou však odmítl. Celková škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun.

Vloupání do sklepní kóje
V neděli 10. května dopoledne vnikl neznámý pachatel v Jičíně v Sokolovské ulici do suterénu jednoho z bytových domů, kde se vloupal do sklepní kóje. Uvnitř odcizil horské jízdní kolo Author černo-bílé barvy. Majitel vyčíslil škodu na 24 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečiny krádeže a porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení, pátrají jičínští policisté.

Krádež vodárny
V pátek 8. května odpoledne vnikl neznámý pachatel na soukromý pozemek v obci Rohoznice, kde ze šachty vedle garáže odcizil vodárnu v hodnotě 7 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Vloupání do zahradní chatky
V přesně nezjištěné době od neděle 3. května do pátku 8. května se vloupal neznámý pachatel v Mlýnci do jedné ze zahradních chatek. Uvnitř odcizil pět pytlů fasádního lepidla a čtyři bodová světla. Majitel vyčíslil škodu na téměř 5 tisíc korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Nepovedená krádež
Když se ve čtvrtek 7. května večer vydal pětatřicetiletý muž na skládku v Popovicích, netušil, že nakonec skončí na policejní stanici.
Muž totiž na skládce kradl železo, které postupně vyhrabával nalezeným rýčem. Aniž by tušil, zachytil ho přitom kamerový systém, na základě kterého byl na místě zadržen městskými strážníky. Ti pak muže předali jičínským policistům, kteří zjistili, že to není jeho první krádež, ale že již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z pokusu přečinu krádeže, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Krádež nafty
V noci na čtvrtek 7. května vnikl neznámý pachatel na soukromý pozemek v obci Veliš, kde ze zaparkovaného nákladního vozidla Mercedes odčerpal a následně odcizil 400 litrů motorové nafty. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 14 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení, pátrají jičínští policisté.

Na vlakovém nádraží řádil sprejer
V sobotu 9. května krátce před třetí hodinou ranní úřadoval na vlakovém nádraží ve Staré Pace neznámý sprejer, který zde „ozdobil" různobarevnými nápisy motorový vůz a bok přípojného železničního vozu. Celková škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun. Případ šetří novopačtí policisté jako přečin poškození cizí věci, za což pachateli hrozí až rok vězení.

nprap. Hana Klečalová