Státní zástupce viní 67letého M. U. ze znásilnění, svádění k pohlavnímu styku a z pohlavního zneužívání, kterých se dopouštěl na třech dívkách v době, kdy jim bylo od osmi do devíti let. Dvě z nich byly jeho vnučky, třetí byla dcera ženy ze sousedství. Obžalovaný navíc vydíral vlastní dceru a hrozil jí, že pokud ona a její rodina budou proti němu vypovídat na policii, „rozbije jim držku“.

Obžalovaný M. U. už na začátku hlavního líčení prohlásil, že je nevinný a že ve skutečnosti jde o komplot ze strany příbuzných, kteří usilují o jeho majetek, protože jsou v insolvenci.

Jeho dcera, která včera nechtěla vypovídat v přítomnosti otce, a proto se výslech konal formou konferenčního hovoru, přiznala, že mají s manželem finanční potíže, a proto se před časem nastěhovali k otci. A to i přesto, že si obě její dcery stěžovaly, že po nich děda chce, aby se před ním svlékly, a nabízí jim za to peníze. Myslela si prý, že když se otec stará o holčičku ze sousedství, na její dcery si před ní nic nedovolí.

V úterý však řekla, že se jí vztah otce k dívce, která u něj v té době už i přespávala, začal zdát krátce po přistěhování divný: „I když tvrdil, že ji chce vychovávat a pomáhat jí, viděla jsem, že se to neděje.“ Navíc prý otec zakazoval jí i vnučkám, aby s děvčetem, kterému tehdy bylo asi deset let, komunikovaly, nebo se mu nějak přibližovaly. Všimla si, že s holčičkou často odjel i na několik hodin, a když mu dívka seděla na klíně, vzrušil se.

„Spával s ní v posteli, a když jsem mu řekla, že to není normální, osopil se na mě… V koupelně se voněla jeho vůněmi a řekla mi, že otec po ní chce, aby mu voněla do postele… Jednou večer jsem přišla k němu do pokoje a viděla jsem, jak leží na posteli nahá a on se jí zblízka dívá do rozkroku,“ vypověděla včera dcera obžalovaného.

Také prý viděla, jak otec dívce dává peníze, děkuje jí a říká, že to „bylo hezké“. Krátce poté vše řekla její matce a poradila jí, aby podala trestní oznámení.

U svých dcer si myslela, že vše skončilo požadavkem, aby se svlékly. „Nevěděla jsem, ze dělal ještě i další věci,“ uvedla u soudu. Dcery jí o tom prý nic neřekly, protože jim děda vyhrožoval, že jejich blízké uškrtí. „Můj otec není člověk, je to dobytek,“ uzavřela svědkyně.

Hlavní líčení bylo v úterý odročeno na září.