V daném úseku před odbočkou do kempu vyjel z nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia. Při nehodě utrpěli řidička oktávie, její dva spolucestující a řidič fábie lehká zranění. Alkohol u řidičů byl vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na 202 tisíc korun.

Víkendové zpravodajství

Uplynulý víkend byl na Jičínsku nabitý událostmi. Policisty přijali několik desítek oznámení, vyšetřovali přečiny a přestupky a v neposlední řadě je zaměstnaly rodinné a partnerské neshody.

V pátek 28. srpna odpoledne vyjeli jičínští policisté do Valdic, kde neznámý pachatel poškodil u zaparkovaných vozidel Nissan Patrol a Hyundai Lantra pneumatiky. Celková škoda byla vyčíslena na 7 tisíc korun. Za přečin poškození cizí věci hrozí pachateli až roční vězení.

Hořičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který u jednoho z obchodů poškodil nad výlohou markýzu, čímž způsobil škodu ve výši 17 tisíc korun. I v tomto případě hrozí pachateli za přečin poškození cizí věci až dva roky vězení.

Další poškození cizí věci prošetřují kopidlenští policisté. V tomto případě se jedná o poškození 40 let starého ořešáku, který na soukromém pozemku v Bílsku nařízl po celém obvodu do hloubky 3 cm neznámý pachatel. Majitelka vyčíslila škodu na 10 tisíc korun.

V odpoledních hodinách se obrátila na policii žena z Úlibic s tím, že ji měl fyzicky napadnout manžel, který jí měl i vyhrožovat. Hlídka na místě zjistila, že muž při slovní rozepři lehce strčit do manželky a ta se opřela o zeď domu. K žádnému dalšímu napadení nedošlo. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Po sedmnácté hodině si motoristé stěžovali na motorkáře, kteří v Lužanech blokovali provoz. V místním kempu se konal motosraz, který zaznamenal vysokou účast motorkářů, kteří se u vjezdu přihlašovali a platili vstupné. Z tohoto důvodu se vytvořila kolona, která zasahovala až do vozovky, což se pochopitelně nelíbilo projíždějícím motoristů. Naštěstí se situace se po několika minutách uklidnila.

Před osmnáctou hodinou upozornil na lince 158 jeden z řidičů na ženu, která se měla pohybovat pomocí invalidního vozíku po silnici ve směru od Nemyčevse na Slatiny. Hlídka oznámení prověřila a zjistila, že se jedná o čtyřiaosmdesátiletou seniorku z nedaleké obce, která nebyla na invalidním vozíku, ale pohybovala se pomocí tzv. chodítka. Žena uvedla, že takto chodí každý den na procházku. Seniorka v žádném případě neohrožovala sebe ani ostatní účastníky silničního provozu.

Po jednadvacáté hodině kontrolovala policejní hlídka v Hořicích vozidlo Fiat Ducato, které řídil čtyřiatřicetiletý muž. Během kontroly policisté zjistili, že je pod vlivem drog, což potvrdil test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na cannabi. Z tohoto důvodu se řidič musel rozloučit se svým řidičským průkazem a navíc ho čeká ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

V pozdních nočních hodinách měl nějaký muž mlátit před domem ve Valdicích ženu. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že došlo pouze k slovní rozepři, kterou si sami mezi sebou vyřešili.

Před třiadvacátou hodinou vyjela rychlá záchranná služba do Rybníčku, kde mělo dojít k pádu cyklisty. Jednalo se o třiadvacetiletého mladíka, který při přeházení vozovky zavrávoral a upadl přes kolo, které vedl. Při pádu se lehce zranil.

V sobotu 29. srpna krátce před jednou hodinou ranní se obrátil na policii muž z Vysokého Veselí s tím, že ho fyzicky napadá přítelkyně a žádal okamžitý příjezd hlídky. Policisté na místě zkontaktovali oznamovatele, který byl v podnapilém stavu. Uvedl, že vlastně napaden nebyl a hlídce se za svůj telefonát omluvil.

Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který během noci drze vnikl oknem do jedné z chatek v kempu v Jinolicích, kde odcizil peněženku. Venku si z ní vzal pouze peníze a zbytek pak odhodil u hlavního vchodu. Pachateli za přečin porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení.

Po poledni zamířili jičínští policisté do Starého Místa, kde měl neznámý pachatel poškodit u jedné z firem zadní bránu, od které odcizil zámek. Nakonec se z neznámého pachatele „vyklubala" sousední firma, jejíž pracovníci vezli náklad a zámek od vrat si omylem ponechali. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nedorozumění, více se policisté případem nezabývali.

Před sedmnáctou hodinou kontrolovala policejní hlídka v Nové Pace opilého pětadvacetiletého cyklistu, který jel navíc v Komenského ulici po chodníku. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,44 promile alkoholu. Za jízdu pod vlivem alkoholu mu ve správním řízení hrozí vysoká pokuta.

Po osmnácté hodině se měl „motat" po silnici ve směru od Robous na Jičín cyklista, který byl dle oznamovatele určitě opilý. Muži zákona oznámení prověřili, ale cyklistu nikde nenašli. Zato pomohli zoufalé řidičce, která si v Hradecké ulici zabouchla klíče v autě.

V podvečerních hodinách mělo dojít na letišti u Nové Paky k pádu akrobatické letadla. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, která se od správce letiště dozvěděla, že zde nejméně jednu hodinu nezaznamenal žádný pohyb letadla. Co vlastě oznamovatel viděl, se nepodařilo zjistit.

Večer se v bělohradském parku konala kulturní akce, kterou měli narušovat čtyři opilí nebo zfetovaní mladíci. Údajně se váleli po zemi a narušovali program. Nakonec je pracovníci bezpečnostní služby vykázali z parku ven. Poté již byl klid.

Ve večerních hodinách ležela na silnici nedaleko Dobré Vody mrtvá srnka, kterou zřejmě usmrtilo některé z projíždějících vozidel. O zvíře se postaral hospodář z místního mysliveckého sdružení.

V noci došlo i na rušení nočního klidu. Na předzahrádce jedné z novopackých restaurací probíhala před půlnocí oslava, při které byli účastníci více hluční. Po příjezdu hlídky, která věc vyřešila domluvou, se všichni přesunuli dovnitř restaurace a zavřeli za sebou dveře. Poté již byl naprostý klid.

Před půlnocí se obrátil na policii muž z Jičína s tím, že mu někdo v Hradecké ulici ukradl batoh. Hlídka na místě kontaktovala čtyřiačtyřicetiletého oznamovatele, který byl silně opilý. Nebyl schopen uvést, kde svůj batoh viděl naposledy a ani nevěděl, co v něm měl. Pouze uvedl, že ho asi ztratil, když mu bylo „hodně" nevolno.

Neděle 30. srpna nad ránem řádil na diskotéce na Pecce neznámý zloděj, který jedné z tanečnic vzal z kabelky, kterou měla zavěšenou na rameni peněženku. Z té pak odcizil hotovost a peněženku poté pohodil v objektu diskotéky. Případ šetří novopačtí policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Po jedné hodině ranní oznámila na linku 158 žena z Valdic, že nějaký muž dělá na náměstí výtržnost a přitom ničí zrcátka u zaparkovaných vozidel a navíc se chce prát. Nakonec se ukázalo, že šlo o nedorozumění. Z vandala se vyklubal soused, který v důsledku opilosti neudržel rovnováhu a upadl. A ani s jeho agresivitou to nebylo tak „horké".

Před druhou hodinou ranní zamířili jičínští policisté do Robous, kde měl třiatřicetiletý muž na zábavě fyzicky napadnout o čtyři roky mladšího muže, kterému způsobil drobné oděrky a navíc mu roztrhl triko. Případ šetří policisté jako přestupky proti občanskému soužití a proti majetku.

Ráno se před jedním z obchodů na náměstí v Sobotce povaloval batoh, který zde našel jeden ze zákazníků. Policisté, kteří vyjeli na místo, zjistili, komu batoh patří. Majitelem byl devětadvacetiletý muž ze Sobotky, který si ho převzal.

Novopačtí policisté řeší naschvály v Lázních Bělohadě. V noci měla z jednoho z bytů na náměstí vycházet hlasitá hudba, která rušila souseda naproti. Ten měl na oplátku druhý den pouštět nahlas hudbu ze svého vozu. Případ šetří policisté jako přestupky proti veřejnému pořádku a občanskému soužití.

V dopoledních hodinách si stěžovala žena ze Staré Paky na muže, který chodí na návštěvu k sousedům a verbálně ji napadá a uráží. Hlídka zjistila, že k sousedům chodí návštěva se psem, což se oznamovatelce nelíbí. Věc na místě vyřídili domluvou.

Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který se vloupal do hájenky v obci Brada. Dovnitř se dostal oknem, které rozbil a poté zde odcizil svazek klíčů a do igelitové tašky si připravil různé věci, které nakonec nechal na místě. Majitel vyčíslil škodu na 500 korun. Případ šetří muži zákona jak přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

V podvečerních hodinách vyjeli jičínští policisté do jednoho ze supermarketů v Hradecké ulici, kde si měla v ranních hodinách jedna ze zákaznic odbavit nákup na samoobslužné pokladně, který následně neuhradila. Hlídka na místě zhlédla kamerový záznam, ze kterého je zřejmé, že žena platila prostřednictvím platební karty. Platba se ale zřejmě neuskutečnila, neboť nákup zůstal jako neuhrazený.

Jako na lesy hulákali čtyři mladíci v noci v Jičíně v ulici Pod Koštofránkem. Na místo vyjeli městští strážníci, kteří mladíky usměrnili a věc na místě vyřídili domluvou. Poté, co se hoši rozešli domů, byl již naprostý klid.  

nprap. Hana Klečalová