Při nehodě utrpěli řidič škodovky a jeho spolujezdec zranění, se kterým byli transportováni do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řidič golfu byl převezen s lehkým zraněním do jičínské nemocnice. Alkohol u řidičů byl vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na půl milionu korun.

Krádež jízdního kola
V souvislosti s vyšetřováním případu výroby a následné distribuce drog v Hořicích objasnili jičínští kriminalisté krádež jízdního kola Author Airline v hodnotě 9 tisíc korun, které měl v srpnu letošního roku odcizit z volně přístupné garáže v Žižkově ulici třiačtyřicetiletý muž z Královéhradecka. Za přečin krádeže mu hrozí až dva roky vězení

Nepoctivý zákazník
V pondělí 2. listopadu odpoledne zavítal do jednoho ze supermarketů v Jičíně na autobusovém nádraží pětačtyřicetiletý muž z Hradce Králové, který ovšem nepřišel nakupovat, ale krást. Nutno zdůraznit, že ve velkém. Bral nad všechno, co mu přišlo pod ruku. Konzervy, cukrovinky, alkohol, makrely a další zboží v celkové hodnotě 3.097 korun. Lup, který uložil do batohu, se pak snažil pronést přes pokladnu bez zaplacení. To se mu sice podařilo, ale za pokladní zónou již na něj čekali pracovníci ostrahy, kteří vše oznámili na policii. Muži zákona na místě zjistili, že to není jeho první krádež, ale že již byl za obdobnou trestnou činnost v loňském roce pravomocně odsouzen Rakouským Zemským soudem ve Vídni. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Víkendové zpravodajství
V noci na pátek 30. října poškodil neznámý pachatel u jednoho z rodinných domů v Ostroměři v Nádražní ulici balkónové dveře. Majitel vyčíslil škodu na 4.500 korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti majetku.

V ranních hodinách upozornila mladá žena na agresivního psa, který měl v Lázních Bělohradu skákat na děti. Na místo vyjeli novopačtí policisté, kteří zjistili, že majitelkou psa je osmasedmdesátiletá žena, která uvedla, že během venčení její pes nikoho nenapadl a ani na nikoho neskákal. Policisté navíc zjistili, že město Lázně Bělohrad nemá vyhlášku upravující volný pohyb psů.

Krátce před jedenáctou hodinou dopolední si na lince 158 stěžoval muž z Nové Paky na svého souseda, který mu měl schválně ostříhat túje a navíc mu měl nadávat do „volů a debilů". Policisté na místě zjistili, že muž ostříhal u tújí několik větví, které zasahovali na jeho pozemek. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupky proti majetku a občanskému soužití.

Před polednem měla ležet na vozovce u obce Nečas mrtvá srna. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o torzo srnčete, které neleželo na silnici, ale na poli. O nálezu mrtvého zvířete informovali policisté mysliveckého hospodáře, který se o něj postaral.

Místo nakupování skončila u lékaře. Řeč je o šestašedesátileté zákaznici, které v jednom ze supermarketů v Nové Pace najela zaměstnankyně elektrickým paletovým vozíkem na nohu a zranila ji. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V odpoledních hodinách natankoval na benzínové čerpací stanici v Jičíně v Hradecké ulici řidič do osobního vozidla Audi Combi tmavě modré barvy benzín v hodnotě téměř 2 tisíc korun a poté, aniž by zaplatil, z místa odjel. Policisté následně řidiče vypátrali.

Po šestnácté hodině asistovali hořičtí policisté při otevření bytu v Jiráskově ulici, který si majitelka nedopatřením zabouchla. Na místo vyjeli i hasiči, kteří dveře otevřeli.

V sobotu 31. října krátce před jednou hodinou ranní ležel v Sobotce na náměstí silně opilý muž. Po příjezdu hlídky se na místě nacházel pouze oznamovatel, který uvedl, že se opilec probudil a sám odešel na ubytovnu, kde bydlí.

Po osmé hodině ranní se obrátila na policii žena z Kopidlna s tím, že ji někdo v noci poškodil u vozidla Škoda Felicia plastový rámeček registrační značky. Hlídka zjistila, že došlo pouze k uvolnění registrační značky, kterou vrátila zpět do rámečku. K žádné škodě tak nedošlo.

Před patnáctou hodinou oznámil na linku 158 muž ze Sobotky, že byl napaden neznámým útočníkem. Uvedl, že ho na náměstí slovně napadl neznámý muž, který ho chtěl navíc udeřit do obličeje. On ale ránu vykryl a tak mu žádnou újmu nezpůsobil. I tak případ šetří sobotečtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Deset ran do hlavy měl dostat před sedmnáctou hodinou muž na fotbalovém hřišti v Libáni. Útočník ho údajně napadl proto, že měl jeho přítelkyni napsat SMS zprávy, aby ho více neobtěžovala. I v tomto případě se jedná o přestupek proti občanskému soužití.

Po sedmnácté hodině vyjeli jičínští policisté do ulice Kosmonautů, kde měl v jednom z bytů fyzicky napadnout muž svoji partnerku. Nakonec se ukázalo, že šlo pouze o slovní rozepři, kterou v žádném případě nechtěli řešit přes policii. I tak muži zákona oběma řádně domluvili.

V dopoledních hodinách zamířili novopačtí policisté do Kalu, kde řešili sousedské neshody ohledně přístupové cesty k jedné z rekreačních chalup. Její majitelka totiž zaparkovala své vozidlo tak, aby návštěva, která přijela na sousední chalupu, nemohla projet. I když soused údajně může na základě věcného břemena cestu užívat, přesto její majitelka nesouhlasí s tím, aby po cestě jezdili jeho návštěvy. Po příjezdu hlídky spor ještě více vygradoval, ale nakonec se situace uklidnila. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Kopidlenští policisté pátrají po neznámém pachateli, který v odpoledních hodinách našel v jedné z firem v Libáni na toaletě mobilní telefon LG, který si zřejmě ponechal. Majitel vyčíslil jeho hodnotu na téměř 4.500 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Před devatenáctou hodinou vyjeli jičínští policisté spolu s hasiči na autobusové nádraží, kde mělo dojít k požáru odpadkového koše. Na místě pak zjistili, že obsah koše nehořel, pouze doutnal. I tak ho hasiči prolili vodou.

„Byl sem zkopán", uvedl ve večerních hodinách na lince 158 muž z Nové Paky. Hlídka oznámení prověřila a přitom zjistila, zajímavé skutečnosti. Oznamovatel byl opilý a navíc policistům tvrdil, že ho po útoku bolí vlasy. Nakonec uvedl, že si ještě rozmyslí, jestli byl napaden a pokud dojde k závěru, že ano, tak věc dodatečně oznámí.

Ve večerních hodinách řádil v Libáni neznámý vandal, který v Jičínské ulici poškodil u jednoho z rodinných domů parapet a okapový svod, který vytrhl ze zdi. Majitel vyčíslil škodu na 3.500 korun. Po pachateli pátrají kopidlenští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

V neděli 1. listopadu krátce před druhou hodinou ranní kontrolovali jičínští policisté v ulici Pod Koželuhy osobní vozidlo Honda Accord, které řídil sedmapadesátiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,6 promile alkoholu. Z tohoto důvodu se musel řidič rozloučit se svým řidičským průkazem a navíc ho ve správním řízení čeká až dvacetitisícová pokuta a až roční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Nad ránem řešili sobotečtí policisté napadení na diskotéce. Jednoho z hostů zde měl fyzicky napadnout neznámý mladík, který ho měl udeřit pěstí do obličeje, čímž mu způsobil podlitinu pod pravým okem. Spor, který policisté řeší jako přestupek proti občanskému soužití, údajně vznikl kvůli jejich společné známé.

Opilý mladík, který měl v dechu 2 promile alkoholu, se před pátou hodinou ranní obrátil na hořické policisty s tím, že byl v jedné z restaurací, kde mu měl někdo z kapsy bundy odcizit mobilní telefon Lenovo A2010. Majitel vyčíslil škodu na 3.500 korun. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách skončil v rukou policistů opilý devětačtyřicetiletý řidič vozidla Ford Tranzit, kterého kontrolovali ve Kbelnici. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,52 promile alkoholu. Kromě toho, že mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu, čeká muže ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Před polednem se dopravní policisté zaměřili v Úlibicích na řidiče, kteří více sešlápli plyn. Na první hříšníky nemuseli ani dlouho čekat. Během dvou hodin jich „nachytali dvanáct. Každého z nich vyřešili blokovou pokutou.

V odpoledních hodinách se oznámil na linku 158 muž, že na vlakovém nádraží v Libošovicích pobíhají čtyři psi bez doprovodu, kteří obtěžují a napadají cestující. Hlídka na místě zjistila, že se oznámení až tak nezakládá na pravdě. Psi totiž nikoho nenapadli a navíc nebyli bez doprovodu. Byl s nimi jejich majitel, který je dle oznamovatele venčil „moc na volno". Věc byla na místě vyřešena domluvou.

Po čtrnácté hodině se vydal do jednoho ze supermarketů v Jičíně čtyřiapadesátiletý nepoctivý zákazník, který v oddělení lihovin odcizil lahev vodky v hodnotě 140 korun, kterou si schoval do batohu. Následně se vydal k samoobslužné pokladně, kterou prošel, aniž by zboží uhradil. Daleko se ale nedostal. Za pokladní zónou ho zadržel pracovník bezpečnostní služby, kterému dobrovolně lahev vydal a poté z prodejny odešel. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Neskutečně drze si počínal neznámý pachatel, který na hřbitově v Psinicích odcizil z jednoho z hrobů lesní věnec a pletený koš s bílými květy. Majitelka vyčíslila škodu na 400 korun. Po pachateli, který se svým jednáním dopustil přestupku proti majetku, pátrají kopidlenští policisté.

V podvečerních hodinách zamířili novopačtí policisté do Staré Paky, kde měli dva muži opalovat kabely a kouř a zápach pak měl obtěžovat celé okolí. Hlídka na místě ale zjistila, že muži nepálili kabely, ale starý nábytek. Poté co oheň uhasili, vyřešili věc policisté na místě domluvou.

por. Hana Klečalová