V pátek 23. října dopoledne ležel v příkopu mezi obcemi Úlibice a Lužany mrtvý kanec, který skonal po srážce s nákladním vozidlem. Stejně dopadli i další dva čuníci, kteří leželi nedaleko. Uhynulá zvířata si na místě převzal hospodář místně příslušného mysliveckého sdružení.

Před desátou hodinou dopolední se měl na „čtyřpruhu" u Úlibic povalovat velký pytel. Hlídka, která vyjela na místo, již nikde žádný pytel nenašla.

Po poledni natankoval u benzínové čerpací stanice na obchvatu Jičína řidič do vozidla Škoda Felicia 16 litrů benzínu v hodnotě téměř 500 korun, a poté měl bez zaplacení odjet. Nakonec se ukázalo, že šlo o nedorozumění. Řidič si totiž v prodejně vybral další zboží, které u pokladny uhradil platební kartou. Netušil, že mu pokladní zapomněla připočítat i odebraný benzín, který následně uhradil.

„Veselo" bylo v odpoledních hodinách v linkovém autobusu mezi Kopidlnem a Jičínem, kde měla slovně a následně i fyzicky napadnout čtyřiadvacetiletá žena o patnáct let starší cestující, které měla dát pár facek. Údajně proto, že se měla o její kamarádce hanlivě vyjadřovat. Napadená žena si to nenechala líbit a útočnici chytila za vlasy a přitom jí poškodila sluchátka, čímž jí způsobila škodu ve výši 200 korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupky proti majetku a proti občanskému soužití.

Po patnácté hodině se obrátila na policii žena z Libáně s tím, že jí někdo v prodejně potravin v Jičínské ulici odcizil z kapsy finanční hotovost ve výši 1.500 korun. Policisté oznámení prověřili a přitom i shlédli záznam z kamerového systému, kterým je prodejna vybavena a zjistili, že žena nebyla okradena. Nikdo se totiž k ní ani na krok v prodejně nepřiblížil. Oznamovatelka nakonec připustila, že asi peníze někde ztratila.

Hádky a naschvály ovládly v Červené Třemešné manželský pár, který je v rozvodovém řízení. V odpoledních hodinách došlo k dalším neshodám. Tentokrát nechtěla žena pustit svého chotě do jejich společného bytu. I když muž vše oznámil na policii, nakonec usoudil, že tento manželčin drobný naschvál nebude prostřednictvím policistů řešit.

Před šestnáctou hodinou upozornil jeden z řidičů na bílou dodávku, která měla stát již pátým dnem na polní cestě u Kdanic. Sobotečtí policisté oznámení prověřili a zjistili, že se jedná o vozidlo Ford Transit connect, s jehož majitelem se snažili telefonicky spojit. Ovšem bez úspěchu. Vzhledem k tomu, že vozidlo nebylo poškozeno a nijak nepřekáželo v silničním provozu, více se oznámením policisté nezabývali.

Krátce po šestnácté hodině se obrátila na policii žena z Jičína s tím, že má strach ze svého příbuzného, který jí kope do dveří u bytu a vyhrožuje újmou na zdraví. Hlídka na místě kontaktovala muže, který prý na oznamovatelku bouchal, protože jí chtěl něco sdělit, ale ona mu neotevírala. Nakonec se mezi sebou domluvili a více od policistů nežádali.

V podvečerních hodinách našel v Jičíně řidič autobusu mezi sedadly zapadlou peněženku, ve které se nacházely osobní doklady a platební karty, a kterou následně předal městským strážníkům.

V noci ležel na vozovce nedaleko Úlibic divočák, kterého zřejmě srazilo některé z projíždějících vozidel. Mrtvého kance si na místě převzal hospodář místně příslušného mysliveckého sdružení. Ještě předtím ho ale policisté odstranili do příkopu, aby do něj nenarazil některý z projíždějících řidičů.

V noci si stěžovala žena z Nové Paky na hluk, který měl vycházet z jedné z restaurací. Údajně zde štamgasti tak silně bušili do bubnů, až lidé v okolí nemohli spát. Hlídka oznámení prověřila a přitom zjistila, že v restauraci nikdo nebubnoval, pouze zde hlasitěji hrál Jukebox. Policisté věc vyřídili na místě domluvou.

V sobotu 24. října se krátce po čtvrté hodině ranní obrátil na policii muž z Jičína s tím, že ho v jednom z barů na Husově ulici napadli pracovníci ochranky, kteří ho vyvedli ven. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, jak se věci mají. Oznamovatel totiž neměl v baru co dělat, neboť zde má zákaz vstupu z důvodu opakovaného vyvolávání konfliktů a nevhodného chování a urážení hostů a obsluhy, což zde předváděl i tentokrát. V důsledku zjevné opilosti zde napadl čtyřiadvacetiletého hosta, který ho nakonec za přítomnosti obsluhy vyvedl ven, což se mu pochopitelně nelíbilo a hned se se vším svěřil na policii. Muži zákona s ním však nesoucítili a místo toho mu doporučili, aby se odebral k domovu.

Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který v Jičíně v ulici Pod Lipami poškodil u zaparkovaného vozidla Škoda Fabia combi pravou přední pneumatiku, kterou nezjištěným předmětem propíchl. Majitel vyčíslil škodu na jeden tisíc korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách oznámil na lince 158 majitel rodinného domu ve Vrchovině, že na zahradě našel pohozené jízdní kolo Rock Machine XC zeleno-šedé barvy. Bicykl si následně převzali novopačtí policisté jako nález a pátrají po jeho majiteli.

Naopak hořičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který se vloupal do jednoho z rodinných domů v Žižkově ulici. Dovnitř se dostal zadními vchodovými dveřmi, kde následně v jednom z pokojů odcizil dvoje náramkové hodinky Prim v celkové hodnotě jeden tisíc korun. Případ šetří policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Krátce po třinácté hodině kontrolovali jičínští policisté v ulici M. Koněva osobní vozidlo BMW X6, které řídil devětačtyřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,7 promile alkoholu. A tak kromě toho, že se řidič musel rozloučit se svým řidičským průkazem, hrozí mu ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

V odpoledních hodinách ležel v Jičíně na chodníku před jednou z restaurací v ulici Na Jihu silně opilý muž, který nebyl schopen jakékoliv chůze. Pouze částečně komunikoval. A tak se policisté alespoň dozvěděli, jak se jmenuje a kde bydlí. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže, kterého následně hlídka předala jeho manželce, aby se o něj postarala.

Před jednadvacátou hodinou volně pobíhal v Sobotce v Zahradní ulici pes, který vypadal jako pitbul a navíc skákal na zaparkovaná vozidla. Možná hledal svého pána. Vzhledem k tomu, že ho nenašli ani přivolaní policisté, skončil v místním útulku.

Před půlnocí se povaloval v Nové Pace v ulici Na Cihlářce na silnici notně opilý muž, který zde usnul. Po chvíli se probral a zavolal známým, aby si pro něj přijeli. Policisté s ním zůstali na místě, dokud ho kamarádi neodvezli domů.

V neděli 25. října krátce před druhou hodinou ranní oznámil na lince 158 muž, který se představil jako Alfons Karel čtvrtý, že v Milovicích na koupališti probíhá hlučná oslava narozenin. Hlídka oznámení prověřila, ale žádné narušení veřejného pořádku nezaznamenala.

V ranních hodinách vyjeli hořičtí policisté do Jeřic, kde měl mladého muže pokousat cizí pes. Nakonec se ukázalo, že vše bylo jinak. Muž je majitelem dvou psů plemen Akita Inu a Lousianský leopardí, kteří se vzájemně napadli. On se je snažil rozehnat a přitom ho jeden z nich kousl do ruky. V tomto případě nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání.

Zvláštní způsob stěhování vymyslela skupina osob snědé pleti, která v podvečerních hodinách vyklízela v Kopidlně jeden z bytů. Nábytek a další věci nevynášely dveřmi, ale vyhazovaly je rovnou z balkonu. Na jejich jednání upozornil jeden ze sousedů. Hlídka na místě zjistila, že se ničeho nezákonného nedopustily a je pouze jejich věcí, jak zařízení stěhují.

nprap. Hana Klečalová