Podle obžaloby Jiří Sivák, Radim Friml a František Miko v říjnu roku 2006 svou oběť poté, co odmítla dělat prostitutku, usmrtili a pak svázanou vhodili do betonového stavidla rybníka na Orlickoústecku.

Zatímco Sivák a Friml od samého počátku trestního řízení obžalobu odmítají, Miko se v přípravném řízení k trestnému činu doznal. Také kriminalistům za účasti obhájců všech obžalovaných při rekonstrukci na místě vraždy podrobně popsal průběh celé události. Při hlavním líčení však svou výpověď označil za vymyšlenou s tím, že ho k tomu donutili policisté.

Videozáznam z rekonstrukce trestného jednání, pořízený 1. prosince loňského roku na místě nálezu torza zavražděné dívky, byl promítnut v soudní síni.

„Byl jsem k tomu natlačen, neříkal jsem pravdu,“ trval Miko po zhlédnutí videozáznamu na svém odmítavém stanovisku. Na dotaz předsedy senátu Petra Mráky, kým byl k původní výpovědi donucen, Miko řekl: „Těmi, co mě den předtím zmlátili a co dělali při rekonstrukci figuranty.“

Výhrady k pořízenému záznamu rekonstrukce trestného činu měli i obhájci obžalovaných. Mikův právní zástupce tvrdil, že nebyly zachyceny výhledové podmínky jeho klienta v době, kdy měl Sivák údajně škrtit poškozenou.

Mikův advokát dokonce označil průběh rekonstrukce za neregulérní a nezákonný. „Pan Sivák je o dost menší než obžalovaný Miko, avšak při rekonstrukci osoba, která představovala obžalovaného Siváka, je vyšší než Miko,“ argumentoval.