Lukáš Tuček na dívku zaútočil v září 2017 zřejmě v reakci na to, že se s ním rozešla. Ve chvíli, kdy společně stáli na ochozu rozhledny, ji strčil do zad, aby spadla. Napadená se však stačila zachytit zábradlí. Mladík na ni zaútočil podruhé - a tentokrát už se dívka neubránila. Z výšky osmi metrů spadla do rokle a Tuček, který chtěl spáchat sebevraždu, skočil za ní.

Mladí lidé měli štěstí, že se zastavili na výběžku pod zdí, protože pod ním je asi třicetimetrová strž. „Pomoc jim zavolala kolemjdoucí, která zaslechla křik a ránu,“ uvedli policisté. Mladá žena utrpěla zlomeniny čtyř obratlů a další zranění. Policie zprvu případ řešila jako nešťastnou náhodu. Už v prosinci však chlapce obvinila z pokusu o vraždu. Vyšetřování toho, co se na Milohlídce skutečně odehrálo, trvalo ještě rok a vyžádalo si použití nejmodernější techniky. Tučkovi tak hrozilo za pokus o vraždu deset až 18 let vězení. Královéhradecký krajský soud mu s přihlédnutím k jeho nízkému věku uložil letos na jaře sedmiletý trest a finanční úhradu.

Vrchní soud nyní udělil Tučkovi tříletý trest vězení podmíněně odložený na pět let. Podle soudu je v případu řada polehčujících okolností, které umožňují mimořádné snížení trestu.