Nejvyšší trest soud udělil šestatřicetiletému Pavlu Škodovi, který buď sám nebo společně s Tomášem Vrkoslavem (33)  vyrobil z léků dovezených z Polska asi 1,2 kilogramu pervitinu. Škoda stráví ve vězení šest let, Vrkoslav čtyři roky.

Další obžalovaní jim poskytovali peníze na nákup léků obsahujících pseudoefedrin,  jedna z dívek tyto léky spolu se Škodou a Vrkoslavem nakupovala v Polsku a jeden muž pronajímal místnost k vaření drog v domě na Náchodsku.

Drogy prodali desítkám lidí mimo jiné v Hořicích, kde někteří obžalovaní bydleli, v Praze, Hradci Králové, Pardubicích,  Jablonci či Liberci. Cena za gram se podle obžaloby nejčastěji pohybovala od 700 do 1200 korun. Pervitin však také některým lidem darovali, nebo jím  například spláceli auto či jej měnili za psí granule.

Někteří obžalovaní svou vinu odmítli. Například Vrkoslav prohlásil, že  pervitin nevyráběl, protože to neumí. „Jen jsem rozpouštěl prášky a klepal kanystrem podle pokynů Škody," hájil se před soudem.

Ani Martin Mejtský (47), který dostal trest 3,5 roku  vězení, se necítí vinen, ačkoli podle spisu prodal nebo předal téměř 330 gramů pervitinu. „Z nikoho jsem narkomana neudělal, seznámil jsem se s nimi, když už drogu užívali," tvrdil .

Soud jim však neuvěřil a neuvěřil ani některým svědkům Jejich výpovědi byly podle soudců vedeny obavou z obžalovaných nebo snahou jim pomoci. Řadu svědků navíc musela k soudu přivézt policie.

Nepodmíněný dvouletý trest dostal také Petr Kašpar, který kromě pervitinu prodával i marihuanu. Další dva muži dostali tresty podmíněné, stejně jako obě dívky. Soud je však varoval, že ve zkušebním období musí vést řádný život a zdržet se užívání drog. Zda to dodrží, ukáží náhodné kontroly.

Jedna z dívek trest přijala, zbylí obžalovaní se  odvolali nebo si ponechali lhůtu.