V úterý u krajského soudu zazněly nahrávky ze zasedání krajského zastupitelstva, kde bývalý ředitel školy Jaroslav Bajer výroky pronesl. Soudce Jan Fifka upozornil, že nahrávky z ledna roku 2012 už krajský úřad nemá, proto o ně musel požádat Národní knihovnu, která je archivuje. Žalovaný na nich mimo jiné řekl, že zástupkyni propustil, když policie ve škole prošetřovala zmizení peněz, a že po jejím propuštění začaly do školy chodit kontroly.

Podle právničky Anety Rýdlové, která Evu Vachatovou u soudu zastupuje, navíc v projevu uvedl i ženino jméno, ačkoli věděl, že záznam bude zveřejněn, a své odvolání z funkce přisoudil tomu, že manžel propuštěné ženy nastoupil do vysoké funkce na krajském úřadu.

Bajer pravost nahrávek zpochybnil a naznačil, že mohly být upraveny. „Toto není ověřený úřední záznam," prohlásil. K tomu zda nahrávka skutečně obsahuje jeho projev, se však odmítl vyjádřit.

Ze zpronevěry půl druhého milionu korun byla už před časem obžalována bývalá účetní školy. Účetní uprchla a  policie po ní vyhlásila pátrání.  Bajer však včera uvedl, že podle organizačního řádu byla zástupkyně „plně odpovědná za finanční agendu školy".

U soudu v úterý vystoupila jedna z učitelek, která vypověděla, že Bajerovy výroky na studenty i učitele zapůsobily velmi silně. „Kdybych paní Vachatovou neznala, asi by to mnou otřáslo, protože když něco takového řekne ředitel školy, lidé mu věří," podotkla žena. Uvedla, že Vachatová byla  propuštěna, protože „odmítala vykonávat některé práce", a naznačila, že ředitel učitele šikanoval. Bajer to odmítl. Podle něj celou kauzu motivovala tehdejší poslankyně za ČSSD Hana Orgoníková.