Průšvih se stal v půlce června tohoto roku v Hradci.

Pár se večer vydal se psem na procházku, ale u hradeckého obchodního centra Futurum začal popíjet – na lístku bylo šampaňské a pivo. Pařba nakonec trvala až do rána, teprve poté se dvojice vrátila domů, kde začaly trable.

„Hádali se," vypověděl svědek, který s nimi popíjel, ale po nějakém čase odešel 
z bytů domů.

Po jeho odchodu se udála věc, kvůli níž stojí obžalovaná Miroslava Šetková před Krajským soudem v Hradci Králové. A je obviněna z pokusu
o vraždu…

„Po slovním konfliktu, pod vlivem alkoholu, s nepřímým úmyslem usmrtit fyzicky kuchyňským nožem délky čepele 21 cm, napadla poškozeného, a to tím způsobem, že mu zasadila nejméně 12 ran nožem do různých částí těla," popsala státní zástupkyně Lenka Faltusová.

„Tím mu způsobila sečněřeznou ránu v pravé čelní krajině, zasahující až na čelní kost, bodnořeznou ránu na levé zadní straně krku, sedm bodnořezných ran na horní části zad, kdy dvě z nich pronikly do obou pohrudničních dutin, poranily obě plíce a vedly k průniku vzduchu do obou pohrudničních dutin."

Muže zachránil jen brzký zásah specialistů z fakultní nemocnice.

„Bodla jsem ho, když seděl
v křesle," přiznala šestatřicetiletá žena. „Ale on mě předtím škrtil," řekla.

Napadený Jiří Romaňák od ní nechce žádné odškodné, naopak řekl, že by se k ní rád vrátil – a to přesto, že byla ve vztahu jasně dominantní.

Jenže obžalované hrozí vysoký trest, až osmnáct let.

Chtěl bych s ní zase žít, netajil zraněný muž
Je to zvláštní případ. Ale v poslední době rozhodně ne ojedinělý. Pobodaný muž, Jiří Romaňák, v přípravném řízení snímal vinu z ženy, jež se ho pokusila zavraždit.
„Ona byla moje družka. Je dominantní, ale chtěl bych s ní obnovit soužití," řekl policistům. „Nechci žádnou náhradu škody," doplnil. Toto vyjádření z něj „vypadlo" až při druhém výslechu, při prvním odmítl vypovídat.
Za poslední dva měsíce je to druhý případ, kdy poškozený či poškozená vyjádřili podporu pachateli. Poprvé se to stalo v případu páru žijícího na hradeckém Pouchově v garáži. Muž ženu také bodl a byl souzen z pokusu 
o vraždu. „On není žádný vrah," přesvědčovala soudce.
Podle obžaloby ho také k činu vyprovokovala, a proto nebyl trest taky vysoký. Přesto si na milého musí počkat tři roky.
Jak dopadne pobodaný muž, 
jenž touží po družce?