Soud tak mladíkovi splnil jeho „největší" přání. Do policejního protokolu totiž několikrát uvedl, že všechny jeho útoky byly v afektu. „Něco mně přecvakne v hlavě a musím pokračovat až do vyvrcholení," uvedl muž, který rovněž několikrát požádal soud, zda by mu nenařídil sexuální léčbu.

„Chci nějakého psychologa, který se mi podívá do hlavy," prosil Dýma o pomoc.

Podle spisu se činů měl dopustit v letech 2009 až 2012 postupně na pěti dívkách, svých kamarádkách. Vdobě činu bylo jeho obětem od 14 do 23 let.

K rozsudku předseda senátu Miloslav Ježek uvedl, že mladíkovi uložil trest ve spodní hranici sazby, která je v rozmezí od pěti do dvanácti let.

„Důvodem je několik polehčujících okolností. K většině deliktů se přiznal. Podle soudních znalců Dýma trpí patologickou sexuální agresivitou, která mu snižovala jeho příčetnost," uvedl Miloslav Ježek.

Dodal, že s přihlédnutím na zjištěnou deviaci je trest spíše  podružný. Podle soudce je především nutná ochranná sexuologická léčba. „K té je nutné přistoupit co nejdříve, aby se v budoucnu nic podobného neopakovalo," sdělil soudce Miloslav Ježek.

Rozsudek není pravomocný. Obě strany si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou.