Venku stála asi čtyřicetiletá žena, kterou majitelka domku pustila dovnitř. Vetřelkyně hned spustila, že jde odepsat elektriku, za kterou jí navíc nese přeplatek ve výši 1200 korun. Důchodkyně ani na chvíli nezaváhala a pozvala ženu dál. To, jak po chvíli zjistila, neměla dělat. Žena nejdříve odepsala hodnoty z elektroměru a poté jí předala 5200 korun s tím, aby jí vrátila čtyři tisíce korun.

Důchodkyně odešla vedle do pokoje, ze kterého jí přinesla požadovanou částku. Žena si peníze vzala a začala vymýšlet, jak by se co nejdéle v domě zdržela. Nakonec po důchodkyni požadovala, aby jí sepsala veškeré spotřebiče v domě. Když byl seznam hotový, chtěla odejít. Seniorku požádala, aby ji vyprovodila ven. Té se nejdříve nechtělo, ale nakonec s ní přece jen šla. V předsíni si žena najednou vzpomněla, že nemá tužku, pro kterou se vrátila do kuchyně.

Pochopitelně, že nešla pro zapomenutou tužku, ale pro peníze, které ženě odcizila v kuchyni a v pokoji. Mezitím co kradla, stála majitelka domu v předsíni a čekala, až se vrátí. Když dlouho nešla, vydala se za ní podívat. V té chvíli žena vyběhla z pokoje a ve spěchu dům opustila. Až po jejím odchodu seniorka zjistila, že je chudší o 76 tisíc korun.

K popisu ženy uvedla, že byla ve věku kolem 40 let, snědé pleti, střední postavy a na pravé tváři měla výraznou hnědou pihu. Na sobě měla černé kalhoty, černý ¾ kabát, na hlavě černou čepici a na rukou černé rukavice, které si ani v domě nesundala.

Případ šetří jičínští kriminalisté, kteří případ šetří jako přečin krádeže, za což pachatelce hrozí až pět let vězení.  PČR