Během noci na pátek 1.března řádil v Železnici neznámý vandal, který u budovy školy rozbil pět oken, čímž způsobil škodu ve výši nejméně 2.500 korun. Po vandalovi pátrají jičínští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách vyjeli sobotečtí policisté do Svatojánského Újezdu, kde vyšetřovali krádeže železa, které neznámý zloděj odcizil ze soukromého pozemku. Jednalo se o železné trubky, kolejnice a další věci. Majitel vyčíslil škodu na 4.500 korun. Za přestupek proti majetku hrozí pachateli pokuta.

Do velmi nepříjemné situace se dostal mladý muž z Jičínska, který si objednal na jednom z internetových portálů mobilní telefon v hodnotě 3.800. Podle pokynů prodávajícího uhradil telefon předem. To, jak později pochopil, neměl dělat. Prodávající mu totiž telefon nezaslal a ani mu nevrátil peníze. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Krátce po třinácté hodině měla údajně parta výrostků odcizit od jednoho ze supermarketů v Jičíně v Hradecké ulici nákupní vozík. Hlídce, která vyjela na místo, se nepodařilo vozík ani údajnou partu najít.

Před čtrnáctou hodinou oznámil na policii řidič kamionu, že stojí v Nové Pace v jízdním pruhu a nemůže se rozjet. Na místo vyjeli policisté, kteří tak dlouho řídili dopravu, dokud se kamion „neumoudřil". Po půl hodině si dal „říct" a řidič tak mohl pokračovat v další cestě.

Ve večerních hodinách řešili novopačtí policisté rodinné neshody v Lázních Bělohradě. Opilý muž zde napadal svoji manželku, kterou slovně urážel, vyhrožoval ji a přitom ještě stačil demolovat zařízení bytu. Hlídka na místě muži domluvila a vysvětlila, jak se má ke své manželce chovat.

Zážitek, na který jistě dlouho nezapomene má za sebou mladá žena z Jičína. V noci ji doma napadl její opilý přítel, který ji slovně urážel, a když chtěla z bytu odejít, tak ji bránil v odchodu. Navíc při svém běsnění rozbil opěradlo židle a poškodil stůl. Z tohoto důvodu se žena obrátila na linku tísňového volání 158. Po příjezdu hlídky se již muž v bytě nenacházel. Případ šetří jičínští policisté jako přestupky proti občanskému soužití a majetku.

V sobotu 2. března krátce po čtvrté hodině ranní se obrátil na linku anonym s tím, že skupinka výrostků převrací v Jičíně v ulici Českých bratří popelnice. Policisté na místě žádné převrácené popelnice nenašli. Oznamovateli se asi něco zdálo.

Dramatické chvíle prožil cestou na vlakové nádraží v Jičíně starší muž. Krátce před pátou hodinou ranní si všiml několika mladíků, kteří v ulici Českých bratří rozbili o roh domu skleněnou lahev. Muž je napomenul a vyzval, aby střepy uklidili. To se pochopitelně hochům nelíbilo. Jeden z nich vytáhl nůž a začal s ním před mužem šermovat a přitom mu rozřízl rukáv u bundy. Případ šetří jičínští policisté jako přečin výtržnictví, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Nad ránem se nepohodly na jedné z jičínských diskoték dvě slečny, které se měly slovně urážet. Starší z nich pak měla svoji sokyni udeřit půllitrem. Napadená slečna utrpěla zranění, se kterým byla ošetřena v místní nemocnici. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Během noci řádil na Mladějově neznámý vandal. Před jedním z domů poškodil zaparkované osobní vozidlo Peugeot, u kterého propíchal obě zadní a jednu přední pneumatiku. Majitel vyčíslil škodu na 3 tisíce korun. Po vandalovi pátrají sobotečtí policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

Zřejmě sběrači kovu úřadovali v noci v Jičíně v Raisově ulici, kde ze studny odcizili kovové víko o hmotnosti nejméně 40 kilogramů. Celková škoda byla vyčíslena na 220 korun. Kdo má krádež na svědomí a kde víko skončilo, teď zjišťují jičínští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který se na Tužíně vloupal do dřevníku. Uvnitř odcizil křovinořez, motorovou pilu a další věci v celkové hodnotě 6 tisíc korun. Zloději za přečiny krádeže a porušování domovní svobody hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Jako smyslů zbavený se choval ve večerních hodinách opilý osmadvacetiletý muž v restauraci ve Třtěnici. Nejdříve slovně a poté i fyzicky napadal další návštěvníky, které častoval dosti nevybíravými výrazy. Ve své běsnění pokračoval i venku před restaurací, kde napadal kolemjdoucí, zastavoval projíždějící vozidla, z nichž jedno poškodil. Policisté, kteří vyjeli na místo, muže zajistili a s téměř 1,7 promile alkoholu převezli do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin výtržnictví, za což muži hrozí až dva roky vězení.

Ve večerních hodinách mělo dojít k požáru lesa v Bílsku. Hasiči na místě zjistili, že k žádnému požáru nedošlo, pouze jeden z občanů zde pálil odpad. K žádné škodě na majetku nedošlo.

K dalšímu požár vyjeli policisté spolu s hasiči do Vidochova. V tomto případě došlo k vznícení sazí v komíně rodinného domu. Ani v tomto případě oheň žádnou škodu nezpůsobil.

V neděli 3. března krátce před jednou hodinou ranní kontrolovala policejní hlídka v obci Mladějov osobní vozidlo BMW, které řídil dvacetiletý mladík. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,6 promile alkoholu. Řidič, který neměl při sobě doklady potřebné pro řízení motorového vozidla, s naměřenými hodnotami souhlasil. Za jízdu v opilosti mu hrozí ve správním řízení několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel a vysoká pokuta.

„Veselo" bylo hodinu po půlnoci na plese v Běcharech, kde měli dva z hostů napadat ostatní návštěvníky. Hlídka na místě zjistila, že k napadení nakonec došlo venku před restaurací, kde se „pošťuchovalo" několik hostů. Policisté věc na místě vyřídili blokovou pokutou.

Na základě oznámení pozorného občana vyjeli jičínští policisté do Soudné, kde měl neznámý muž kácet stromy, které si tahal domů. Hlídka na místě zjistila, že k žádné krádeži dřeva nedošlo, neboť muž měl těžbu řádně povolenou.

V podvečerních hodinách vyjeli policisté do jízdárny ve Valdicích, kde měl pes pokousat jednoho z koňů do nozder. Ošetřující veterinářka ovšem nedokázala určit, zda koně skutečně pokousal pes nebo si zranění přivodil jiným způsobem. Majitelka psa rezolutně odmítla, že by její pes koníka pokousal.

Další kůň zaměstnal policisty v Nové Pace. V tomto případě se jednalo o anglického plnokrevníka, který utekl majitelce ve Vidochově. Svobody si užíval až do dvaadvacáté hodiny, kdy ho našel jeden z místních obyvatel. Tuláka si pak převzala jeho majitelka.