V pátek 4. září krátce před šestou hodinou ranní pobíhal v Miletíně po silnici kůň, který tak ohrožoval řidiče a ostatní účastníky v silničním provozu. Policistům se podařilo koně zahnat na louku, kam si pro něj přijel jeho majitel.

Hořičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v noci vloupal v Červené Třemešné do stodoly, ze které odcizil čtyřžílový kabel v hodnotě nejméně 2 tisíce korun. Pachateli za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení.

Do jednoho z bytových domů v Hořicích v ulici Pod Lipou vnikl neznámý pachatel, který zde odcizil jízdní kolo v hodnotě 3.300 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V podvečerních hodinách upozornil jeden z motoristů na řidiče modrého Iveca, který měl v Konecchlumí „kličkovat" po silnici. Policisté následně vozidlo zastavili, ale žádné pochybení ze strany řidiče nezaznamenali.

Menší pes měl po osmnácté hodině pobíhat po silnici v blízkosti Pecky, čímž měl ohrožovat dopravu. Nakonec měl údajně vběhnout do areálu jedné z firem. I když ho muži zákona hledali, přesto ho již nikde nenašli.

Po šestnácté hodině vyjeli kopidlenští policisté do Údrnic, kde se neznámý pachatel vloupal do stodoly. Uvnitř odcizil vrtačku Narex a další nářadí. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 1.500 korun. Případ šetří muži zákona jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Před devatenáctou hodinou kontrolovali policisté řidiče kamionu, který měl za obcí Ohaveč ohrožovat svojí bezohlednou jízdou další „kamioňáky". Jednalo se o devětadvacetiletého řidiče, který nařčení odmítl s tím, že nikoho ohrozil. I tak ho policisté důrazně vyzvali, aby se na silnici choval v souladu s pravidly silničního provozu.

Před dvacátou hodinou zamířili novopačtí policisté do Staré Paky, kde mělo dojít k napadení psem. Ten prý vběhl na dvorek k sousedům, kde napadl jejich dceru, o kterou si opřel přední tlapy. Naštěstí jí žádné zranění nezpůsobil, dívka se „pouze" lekla. Nakonec oznamovatelka nechtěla věc prostřednictvím policie řešit.

Dvacet podnapilých mladíků mělo ve večerních hodinách jezdit na kolech na náměstí v Lázních Bělohradě. Hlídka oznámení prověřila, až žádnou skupinku na kolách nenašla.

V pozdních nočních hodinách se obrátil na policii muž z Lázní Bělohradu s tím, že ho fyzicky napadl jeho syn, který žije v zahraničí a v současné době je zde na návštěvě. Dále uvedl, že odjel osobním vozidlem Ford KA a s sebou si vzal svého malého syna. Novopačtí policisté se nakonec od oznamovatele dozvěděli, že vlastně k žádnému fyzickému útoku nedošlo, pouze se pohádali. Vzhledem k tomu, že se bál o svého vnuka, chtěl, aby ho policisté vypátrali. Ti ho i se synem našli u jeho kamaráda. Oba byli v naprostém pořádku, a tak nebyl důvod k nějakým obavám.

Před půlnocí seděla parta mladých lidí na dětském hřišti v Lázních Bělohradě na Jiráskově nábřeží, kde měla popíjet alkohol a přitom hulákat. Policisté, kteří vyjeli na místo, všem domluvili a vysvětlili, jak se mají v noci na ulici chovat.

V sobotu 5. září před pátou hodinou ranní se obrátil na policii muž z Hořicka s tím, že nedaleko Třemešné slyší, jak někdo nakládá dřevo na nákladní vozidlo, což mu bylo podezřelé. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, ale žádné zloděje dřeva nenašla.

Poškozený plot, okousané jahody a pohnojený pozemek. Tak to vypadalo na jedné ze zahrad v Podhorním Újezdu, kterou navštívil sousedův kůň. Majitelka oře uvedla, že se splašil a utekl k sousedce, se kterou se chtěla dohodnout na náhradě škody. Ta to prý odmítla a věc oznámila na policii. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek na ochranu zvířat proti týrání.

Nešťastná událost poznamenala závod traktorů v Konecchlumí. Jeden z účastníků jel po skončení soutěže po poli mimo vyznačenou trať, kde najel na brázdu a převrátil se. Řidič, který zůstal zaklíněný pod traktorem, utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

V odpoledních hodinách řešili novopačtí policisté sousedské neshody v Úbislavicích, které vznikly ohledně zaparkovaného vozidla jednoho z nich. To údajně zasahovalo do komunikace, po které nemohl soused projet svým vozem. I když to nejdříve vypadalo, že spor vyvrcholí fyzickým útokem, nakonec se tak nestalo. Vozidlo soused přeparkoval a spor policisté vyřešili domluvou.

Další sousedské neshody řešili kopidlenští policisté v Psinicích. V tomto případě se jednalo o poškozený trávník, který měl jeden ze sousedů zničit postřikem. Policisté zjistili, že se jedná o déletrvající spory mezi sousedy, které hraničí až se schválnostmi. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Před devatenáctou hodinou upozornil mužský hlas na lince 158 na čtyři muže, kteří se měli v Šárovcově Lhotě podezřele pohybovat kolem složené hromady dřeva. Muž měl obavu, aby se nejednalo o zloděje. Hlídka oznámení prověřila a zjistila, že to nebyli zloději, ale majitel, který si dřevo odvážel.

Ve večerních hodinách zamířili hořičtí policisté do Cerekvice nad Bystřicí, kde na soukromém pozemku probíhala hlučná oslava narozenin, která byla navíc spojená s ohňostrojem. To se pochopitelně nelíbilo sousedům, kteří nemohli spát. Hlídka společnosti řádně domluvila a vysvětlila, co znamená noční klid. Vzhledem k tomu, že to účastníci akce nepochopili a řvali dál, šetří případ policisté jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Po jednadvacáté hodině vyjeli sobotečtí policisté do Špálovy ulice, kde měli nájemníci na ubytovně rušit noční klid. Hlídka na místě zjistila, že se oznámení nezakládá až tak na pravdě. Na ubytovně si sice skupina cizinců z Balkánu pouštěla nahlas národní písně, to ale nebyl ten důvod, proč oznamovatel chtěl, aby hlídka přijela na místo. Myslel si totiž, že by ho policisté mohli odvézt do Dolního Bousova. To se ale zmýlil a místo pohodlného svezení, se musel vydat na cestu pěšky. Vozy policie totiž neslouží jako TAXI.

Před půlnocí mělo dojít v Hořicích na náměstí ke rvačce dvou mužů. Podle oznamovatele, měl jeden z nich ležet na zemi a druhý měl na něm klečet. Poté prý oba vstali a odešli do herny. Policisté oznámení prověřili, ale žádné informace, které by vedly ke konkrétním osobám, nezjistili.

V noci si stěžovali návštěvníci kempu v Jinolicích na hlasitou hudbu, která se ozývala ze stánků, kde majitelé pořádali diskotéky. Hlídka na místě zjistila, že dle vyhlášky mají stánky v kempu povolenou hudební produkci až do 24. hodiny. Po půlnoci už byl klid.

Krátce před půlnocí se obrátila na policii žena z Dětenic s tím, že ji měl fyzicky napadnout přítel. Na místo okamžitě vyjeli kopidlenští policisté, kteří oba partnery zastihli při úklidu bytu. Prý se pouze pohádali a pak se usmířili. Policistům už ale zapomněli dát vědět, že si vše sami vyřešili.

V neděli 6. září nad ránem odcizil neznámý pachatel v Sobotce na diskotéce dámskou mikinu a kabelku, ve které se nacházela peněženka s hotovostí, osobní doklady a klíče od domu. Případ šetří sobotečtí policisté jako přestupek proti majetku.

Po deváté hodině dopolední kontrolovali dopravní policisté pětasedmdesátiletého řidiče osobního vozidla Hyundai Accent, který před železničním přejezdem u Libošovic nerespektoval dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě" a aniž by zastavil, pokračoval v jízdě dál. Nutno zdůraznit, že se jedná o železniční přejezd, na kterém v minulosti došlo k několika dopravním nehodám. V tomto případě věc policisté vyřešili blokovou pokutou.

Odpoledne se v příkopu před Miletínem páslo osm ovcí a hrozilo, že by mohly vběhnout do vozovky. Policisté zjistili, že utekly z nedostatečně oplocené louky. Prostřednictvím starosty obce pak zjistili jejich majitele, který se o ně postaral.

Krátce po patnácté hodině kontrolovala policejní hlídka v Hořicích v ulici Pod Lipou osobní vozidlo Škoda Felicia, které řídil pětatřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška byla negativní, což se ovšem nedá říci o testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na cannabis. Za jízdu pod vlivem drog hrozí řidiči ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Večer měla za Ohařicemi ležet na silnici zraněná srna. I když na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, přesto již nikde zvíře nenašla.

nprap. Hana Klečalová