V pátek 31. ledna se krátce po osmé hodině ranní procházel v Jičíněvsi po silnici páv, který tak ohrožoval řidiče a ostatní účastníky silničního provozu. Hlídka, která vyjela na místo, se snažila s majitelem opeřence kontaktovat, ten však nebyl doma. Muži zákona alespoň páva vyhnali z komunikace na přilehlé pozemky.

V dopoledních hodinách vyjeli kopidlenští policisté do obce Vršce, kde neznámý pachatel odcizil v jedné z firem litinové rošty a dvě litinové péra z nákladního přívěsu. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 7 tisíc korun. Pachateli za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení.

Před polednem se obrátil na linku 158 muž ze Staré Paky s tím, že na poli nedaleko železničního mostku leží vnitřnosti pravděpodobně ze srny, v blízkosti kterých sáňkují děti. Policisté zjistili, že se jedná o návnadu pro černou zvěř, kterou na místo nastražili místní myslivci.

Po třinácté hodině došlo v lese u Žlunic k úrazu muže, který koněm stahoval klády k příjezdové cestě. Jedna z klád se zaklínila, přitom mu poranila nohu. Zraněného muže převezla rychlá záchranná služba do jičínské nemocnice.

V odpoledních hodinách honil černý německý ovčák v areálu bývalého domova důchodců v Nové Pace srnu. „Jeho loveckou vášeň" mu ale překazil jeden z místních občanů, který ho vyhnal ze zahrady. Naštěstí srnu, které se podařilo utéct, nezranil. Policisté o události informovali pracovníka místního městského úřadu, který přijal opatření.

Krátce po čtrnácté hodině úřadovali v jednom ze supermarketů v Hořicích dva muži, kteří zde odcizili cukrovinky. Mladší z nich, sedmadvacetiletý si do kalhot schoval 38 kusů čokolád v celkové hodnotě 2.652 korun. Jeho o pět let starší známý byl o něco pilnější. Ten se snažil v kalhotách pronést 41 kusů čokolád v celkové výši 2.967 korun. Oba případy šetří hořičtí policisté jako přestupky proti majetku.

Spor o parkovací místo řešili v podvečerních hodinách jičínští policisté v ulici Přátelství. Řidič, který chtěl zaparkovat na jedno z volných míst, si stěžoval na ženu, která mu v tom bránila, neboť údajně místo hlídala pro někoho jiného. Hlídka, která vyjela na místo, věc vyřídila domluvou.

V sobotu 1. února došlo před jednou hodinou ranní na plese v kulturním domě ve Valdicích k nešťastné události, při které zemřel devatenáctiletý mladík. Vypadl z okna toalety, kdy při pádu ze sedmi metrů utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Případ šetří jičínští kriminalisté.

Před druhou hodinou ranní vyjeli jičínští policisté do jednoho z klubů, kde mělo dojít k potyčce mezi hostem a pracovníkem ochranky. Nakonec vyšlo najevo, že host ztratil účtenku a s vyhazovačem se měl „jen" dohadovat. Oznamovatel ani údajně napadený mladík se v době příjezdu policistů již na místě nenacházeli.

V dopoledních hodinách řešili jičínští policisté manželské neshody ve Slatinách. Jednalo se o déletrvající spor, který vycházel mimo jiné i z rozdílného temperamentu obou aktérů. Jejich hádka však vyděsila vnuka, který vše oznámil na policii. Přivolaná hlídka pak věc na místě vyřídila domluvou.

Strach o svého manžela měla v odpoledních hodinách žena ze Semilska. Muž jí zaslal SMS zprávu ve smyslu, že končí se životem. Vzhledem k tomu, že se bála, aby své výhrůžky nesplnil, obrátila se na policii. Dle jejího vyjádření se měl manžel zdržovat v jedné z jičínských restaurací, kde ho také policisté zastihli. Muž nepopíral, že uvedenou SMS zprávu manželce zaslal, nicméně uvedl, že mají mezi sebou neshody a obdobné SMS zprávy si zasílají vzájemně, což bere jako standard jejich komunikace a v žádném případě nemyslel své výhružky vážně.

Na černý dusivý kouř, který vycházel z komína jednoho z rodinných domů ve Vysokém Veselí, upozornili na lince 158 sousedé. Uvedli, že majitel domu zřejmě pálí v kamnech plasty a kouř pak zamořuje celé okolí, kdy nemohou větrat a těžce se jim dýchá. Policisté věc vyřídili domluvou, kdy majitele domu poučili o tom, jak a čím má v kamnech topit.

Spor o sledování televizního programu vyvrcholil v odpoledních hodinách napadením v jedné z rodin na Novopacku. Šestačtyřicetiletý muž, který chtěl sledovat jiný pořad než jeho matka se rozčílil, a tak silně měl do ní strčit, až upadla na zem. Žena následně vyhledala lékařské ošetření. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Krátce po jednadvacáté hodině se vydal do jednoho ze supermarketů v Jičíně třiadvacetiletý mladík, který ovšem nepřišel nakupovat, ale krást. Odcizil zde balení kávy v hodnotě 139 korun. Za pokladní zónou ho ovšem zadrželi pracovníci bezpečnostní služby, kteří vše oznámili na policii. Policisté věc vyřídili na místě blokovou pokutou ve výši jeden tisíc korun.

„Veselo" bylo v pozdních nočních hodinách v jedné z heren v Nové Pace, kde se silně opilý host domáhal dalšího alkoholu. Obsluhující pracovnice mu však odmítla „nalít", což muže velmi rozčílilo a začal ji slovně urážet. Vzhledem k tomu, že si s ním nevěděla žena rady, obrátila se na policii. Hlídka zjistila, že se jedná o sedmatřicetiletého muže, kterého vyzvala, aby hernu opustil, což udělal. Tím to ale neskončilo. Venku se „motal" po silnici a přitom vulgárně urážel policisty. Ti ho několikrát vyzvali, aby okamžitě od svého jednání upustil a přešel na chodník. Opilec si ovšem vedl svou. Navíc upadl na zem a přitom si způsobil drobné poranění v obličeji. A tak ho policisté nejdříve převezli na ošetření do jičínské nemocnice, a poté do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kde mu v dechu naměřili přes 2,10 promile alkoholu.

V noci se policisté zaměřili na řidiče, kteří parkují, kde je napadne. Jako například řidič vozidla Peugeot 106, který zaparkoval v Libáni v Lindnerově ulici na chodníku. Teď bude mít možnost své jednání vysvětlit pracovníkům místně příslušného správního úřadu.

V neděli 2. února krátce po čtvrté hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Jičíně osobní vozidlo Škoda Felicia, které řídila osmadvacetiletá žena. Provedená dechová zkouška byla u ní negativní, což se ovšem nedá říci o testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na amphetamin. Z tohoto důvodu jí policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění. Na jak dlouho, o tom bude rozhodovat příslušný správní orgán.

V dopoledních hodinách přistihli hořičtí policisté v objektu bývalého vepřína v Červené Třemešné devětatřicetiletého muže, který zde odcizil nerezové háčky, molitanovou houbu a sprchovou hlavici s hadicí. Muž se k činu doznal a věci v hodnotě 760 korun vrátil. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Po třinácté hodině řešili policisté rodinné neshody v Jičíně, které vyvrcholily fyzickým napadením. Vše začalo fackou, kterou měla dvaatřicetiletá žena uštědřit své švagrové. Té se zastal její manžel a na oplátku měl své švagrové nastříkat pepřový sprej do obličeje. Předmětem sporu byly ne zrovna ideální vztahy v rodině. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V podvečerních hodinách se obrátil na policii muž z Jičína s tím, že ho fyzicky napadl bratr, který ho měl držet pod krkem a přitom mu měl vyhrožovat zabitím. Stejně se choval i k otci, kterému měl rovněž vyhrožovat smrtí. Vzhledem k jeho jednání nezbylo policistům nic jiného, než silně opilého pětatřicetiletého útočníka, který měl v dechu 2,13 promile alkoholu, převézt do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.   PČR