S neobvyklým zážitkem se obrátil na linku 158, kde policistům vše vylíčil s tím, že podivnou dvojici chvíli sledoval, ale nakonec ze strachu raději utekl. Snad ani není třeba zdůrazňovat, že se jednalo o poněkud neobvyklé oznámení.

Ale vzhledem k tomu, že se nedaleko od místa, kde se měli oba pohybovat, nachází rybník, nabízelo se jako jedno z možných vysvětlení, že jde o potápěče, kterého muž doprovázel. Otázkou ovšem bylo, proč ho muž vedl na řetězu. Konec spekulacím udělali až sobotečtí policisté, kteří na místě zjistili, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže a jeho o jedenáct let mladšího společníka, který neměl na sobě neopren, ale černé latexové oblečení.

Oba shodně uvedli, že si chtěli v lese pořídit nějaké „odvážnější" fotografie. Prý nechtěli nikoho vyděsit a vzhledem k nepříznivému počasí nepředpokládali, že by mohli někoho v lese potkat.
Vzhledem k tomu, že se ani jeden z nich nedopustil žádného protiprávního nejednání, více se policisté případem nezabývali.

Víkendové zpravodajství
Uplynulý víkend byl na Jičínsku z pohledu policistů relativně klidný.
V pátek 16. října odpoledne se obrátil na policii řidič osobního vozidla s tím, že si u obce Osek všiml několika mužů, kteří vypadali jako běženci. Sobotečtí policisté oznámení prověřili a zjistili, že nejde o běžence, ale o pracovníky sadu, kteří se vraceli na ubytovnu.

Červený nápis STOP na policejním voze ukončil v sobotu 17. října krátce po čtvrté hodině ranní jízdu osobního vozidla Kia Rio, které v Jičíně v Barákově ulici řídil osmadvacetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,9 promile alkoholu. A nejen to. Policisté navíc zjistili, že není držitelem žádného řidičského oprávnění. A v pořádku nebyl ani jeho vůz, který měl propadlou technickou kontrolu. Za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí muži ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Strach o svého kamaráda měl krátce před pátou hodinou ranní mladík z Lázní Bělohradu. Prý hovořil o tom, že si něco udělá. Novopačtí policisté nejdříve kontraktovali oznamovatele a poté navštívili i jeho kamaráda, který byl jejich přítomností velmi překvapen. Uvedl, že večer vypil dvě piva a že v žádném případě nemá v úmyslu si „něco udělat".

Po osmé hodině ranní se obrátil na policii silně opilý muž z Jičína s tím, že postrádá svůj mobilní telefon, který mu asi někdo odcizil v herně. Policisté následně zjistili, že ho ponechal bez dozoru na stole, kde ho zřejmě našel nepoctivý nálezce. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

V ranních hodinách oznámila na linku 158 žena z Jičína, že má strach ze svého přítele, který je agresivní a napadá ji. Po chvíli se ozvala znovu s tím, je vše v pořádku, neboť přítel usnul. Dále uvedla, že ji fyzicky nenapadl a že již od policie nic nežádá.

Po desáté hodině dopolední došlo na odpočívadle v Úlibicích k neshodám mezi stánkovými prodejci draků. Na místo vyjeli jičínští policisté, kteří zjistili, že jeden z prodejců je na místě neoprávněně, neboť nemá uzavřenou smlouvu o užívání pozemku. A tak mu nezbylo nic jiného, než draky sbalit a místo opustit.

Po poledni kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Ruské ulici třiačtyřicetiletého opilého cyklistu, který měl v dechu 1,87 promile alkoholu. Za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí muži ve správním řízení vysoká pokuta.

Před třináctou hodinou řešili jičínští policisté neshody mezi sousedkami v obci Pařezská Lhota. Starší z žen měla zaparkovat své vozidlo Škoda Fabia tak, že druhá nemohla vyjet ze svého pozemku. Nakonec se žena umoudřila a ještě před příjezdem hlídky fábii přeparkovala. Policisté věc vyřídili na místě domluvou.

Hru na „kličkovanou" měl v odpoledních hodinách hrát řidič osobního vozidla Škoda Superb, který měl v Nadslavi jezdit ze strany na stranu. Dle svědků jeho jízda vypadala, jako když je opilý. Nakonec se oznamovateli ztratil z dohledu. A nenašli ho ani policisté, kteří okamžitě vyjeli na místo.

Ve večerních hodinách se obrátil na policii muž z Ostroměře s tím, že zaslechl dva cizince, kteří se měli bavit o tom, jak se dostanou k sousedovi, který není doma, do bytu. Hlídka oznámení prověřila, ale podezřelé cizince nikde nenašla.

Před půlnocí oznámila na linku 158 žena z Jičína, že ji doma napadl přítel. Na místo vyjeli městští strážníci, kteří zjistili, že k žádnému napadení nedošlo, ale že se pouze oba partneři, kteří byli pod vlivem alkoholu, pohádali. I když nakonec věc řešit nechtěli, přesto jim strážníci řádně domluvili.

V neděli 18. října krátce před druhou hodinou ranní přijali jičínští policisté oznámení o poškození zpětného zrcátka u vozidla Fiat, které bylo zaparkované v ulici Na Tobolce. Nakonec se ukázalo, že k žádnému poškození nedošlo. Majitel se pouze domníval, že mu zrcátko poškodil muž, který se podezřele pohyboval kolem jeho vozu.

Po třetí hodině ranní zamířili novopačtí policisté do obce Pecka, kde mělo na diskotéce dojít k rvačce. Od poškozeného se následně dozvěděli, že k žádné rvačce nedošlo, ale že do něj při tanci strčil jiný tanečník. On pak upadl na zem a přitom rozbil půllitr, který držel v ruce a poranil si prst.

V odpoledních hodinách řešili hořičtí policisté sousedské neshody v Cerekvici nad Bystřicí, kde si dva sousedi ostře vyměňovali své názory. K fyzickému útoku nedošlo, a tak policisté věc vyřešili domluvou.

Po patnácté hodině upozornila žena z Jičína na tři mladíky, kteří měli v ulici U Tržiště převrátit kontejner na papír, ve kterém se měli hrabat a jeho obsah vyhazovat na zem. Po příjezdu hlídky už ale bylo vše uklizeno. Mladíky prý napomenula starší žena a navíc je donutila k tomu, aby vše uklidili a kontejner postavili zpět na původní místo, což také udělali.

V podvečerních hodinách vyjeli jičínští policisté do jedné z prodejen v ulici Pod Koželuhy, kde obsluhující personál zadržel zákaznici, která zde měla odcizit deodorant v hodnotě 53 korun. Na místě muži zákona zjistili, že žena deodorant neodcizila, pouze jí nedopatřením spadl z pultu do kabelky.

Před osmnáctou hodinou přijali novopačtí policisté oznámení o neukázněných řidičích, kteří v Lázních Bělohradu jezdí velkou a nedodržují stanovenou „třicítku". Policisté provedli kontrolu, ale žádné porušení pravidel silničního provozu nezjistili. O výsledku kontroly chtěli několikrát vyrozumět oznamovatele, ten ale hovor nepřijímal.    nprap. Hana Klečalová