Za železničním přejezdem zastávka Bartoušov odbočil vpravo na Dolany a přitom zřejmě neodhadl zatáčku a vjel do protisměru. Následně zastavil a začal couvat tak, že plynule sjel do levého silničního příkopu. Řidič se následně podrobil dechové zkoušce, která u něj prokázala 1,36 promile alkoholu. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční vězení.

Bugr v ulicích Železnice

Železnice – V neděli večer projížděl v Železnici osmadvacetiletý řidič osobního vozidla Opel Astra Palackého ulicí a mířil do Muzejní ulice. Za křižovatkou ulic Šimonova a Palackého se zřejmě plně nevěnoval řízení, vyjel vpravo, kde narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia Combi, které bylo nárazem odhozeno na vedle stojící vozidlo Volkswagen Golf. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidič bezprostředně po nehodě „nadýchal" 2,32 promile alkoholu. Celková škoda byla vyčíslena na 90 tisíc korun.

Přišel pěšky, odjel na kole

Jičín – V přesně nezjištěné době od středy 30. listopadu do soboty 10. prosince vnikl neznámý pachatel do jednoho z panelových domů v ulici U Stadionu, kde se vloupal do sklepní kóje, ze které odcizil horské kolo Rock Machine černo-zelené barvy a pár speciálních cyklistických bot. Majitel vyčíslil škodu na téměř 18 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté, pachateli hrozí až dva roky vězení. (kle)