Královéhradečtí policisté v posledním období zaznamenávali nárůst krádeží motorových vozidel. V souvislosti s touto trestnou činností prováděli dlouhodobě bezpečnostní opatření.

„V rámci bezpečnostního opatření jsme vytipovali vozidlo, které by mohlo být s největší pravděpodobností odcizené. V neděli toto vozidlo kolegové v Hradci Králové zastavili k silniční kontrole, řidič však na výzvu nereagoval a začal ujíždět směrem na Jaroměř. Policisté ho okamžitě pronásledovali a do akce se zapojily všechny hlídky, které koordinoval operační důstojník," uvedla Ivana Ježková, mluvčí hradecké policie.

Ohrožoval i chodce

Když si policisté vozidlo „proklepli", zjistili, že registrační značka neodpovídá typu vozidla a že se tedy jedná pravděpodobné o ukradený automobil. Řidič jel velice riskantně a nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní řidiče i chodce.

V Černožicích se řidič díky vysoké rychlosti málem vyboural a poškodil dvě vozidla.

Řidič ujížděl po silnicích III. třídy a polních cestách směrem na Náchodsko. V Jaroměři se otočil a jel směrem na Rychnovsko. V jednu chvíli se pronásledované vozidlo policistů dokonce ztratilo. Proto byl do akce nasazen i policejní vrtulník.

„Odcizené vozidlo bylo nakonec nalezeno odstavené na Rychnovsku. Do dalšího pátrání po muži byl tedy přivolán také psovod, pohotovostní a eskortní oddíl a zásahová jednotka. Muže na útěku se podařilo zadržet, a to i díky spolupráci místních občanů, asi dvě stě  metrů od odstaveného odcizeného vozidla, kde se skrýval pod jiným zaparkovaným vozidlem. Celá akce trvala více než dvě hodiny," dodala mluvčí.

Soudili ho za krádeže

Devětatřicetiletý podezřelý muž z Královéhradecka skončil v policejní cele. Policisté zjistili, že byl v minulosti podmínečně odsouzen za krádeže motorových vozidel až do roku 2016 a v dubnu 2014 nepravomocně odsouzen za stejný čin.

„Včera proběhly všechny vyšetřovací úkony včetně domovních prohlídek bytových i nebytových prostor. Další informace poskytneme v průběhu dalšího vyšetřování," zakončila mluvčí.