VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidič obrátil opela u lázní na střechu

Bělohradsko - V pondělí 22. února ráno jel dvaašedesátiletý řidič osobním vozidlem Opel Vectra ve směru od Miletína na Lázně Bělohrad.

23.2.2016
SDÍLEJ:

Nehoda řidiče opelu u bělohradských lázní.Foto: Policie ČR Jičín

V pravotočivé zatáčce dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, který nevyrovnal, a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde nejdříve srazil patník, poté narazil do betonového mostku a nakonec se převrátil na střechu. Alkohol u řidiče, který byl ošetřen v jičínské nemocnici, byl vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na 92 tisíc korun.

Zloděje zajímaly peníze
Vlastním očím nemohla uvěřit v pondělí 22. února odpoledne majitelka rodinného domu v Jičíně v ulici Jičínského, která našla své sídlo vzhůru nohama.
Na svědomí to měl neznámý zloděj, který celý objekt prohledal a věci ze skříní vyházel na podlahu. Nakonec v podkrovním pokoji odcizil ze skříně několikatisícovou hotovost. Majitelka vyčíslila škodu na téměř 37 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Krádež lešení
V přesně nezjištěné době od pátku 19. února do pondělí 22. února vnikl neznámý pachatel do objektu jedné z firem v Holíně, kde od rozestavěné haly odcizil několik dílů HAKI lešení včetně ocelových výztuží ROXOR. Majitel vyčíslil škodu na 63 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až pět let vězení, pátrají jičínští policisté.

Rozbité okno
V přesně nezjištěné době od neděle 31. ledna do pátku 19. února vnikl neznámý pachatel na soukromý pozemek na Veliši, kde u rekreační chalupy rozbil okno. Následně vnikl dovnitř, kde však nic neodcizil. Přesto svým jednáním způsobil škodu ve výši 800 korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Víkendové zpravodajství

Během uplynulého víkendu přijali policisté na Jičínsku několik desítek oznámení, prověřovali přestupky i přečiny a v neposlední řadě se zaměřili i na řidiče, kteří nerespektovali pravidla silničního provozu.

V pátek 19. února dopoledne asistovali jičínští policisté při převozu neklidného pacienta do léčebny v Kosmonosech.

Před polednem úřadoval v jedné z restaurací v Sobotce na náměstí neznámý zloděj nebo spíše zlodějka, která na dámské toaletě našla a zřejmě si i ponechala mobilní telefon Samsung Galaxii v hodnotě 1.250 korun. Případ šetří sobotečtí policisté jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách zavítala do jednoho ze supermarketů v Hořicích skupina mladíků. Jeden z nich, šestnáctiletý, si před pokladnou vzal na popud svého kamaráda lahev alkoholu, kterou si schoval do kapsy bundy. Dlouho se ale z lupu neradoval. Za pokladní zónou ho totiž zadržel pracovník bezpečnostní služby, který vše oznámil na policii. I když mladík svého jednání litoval, přesto mu to nebylo nic platné. Policisté ho převezli na služebnu, kde si ho vyzvedla jeho matka. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Po třinácté hodině se oznámil na lince 158 anonym, že se na jedné z ubytoven v Nové Pace zdržuje devětačtyřicetiletá žena, která údajně krade. Policisté oznámení prověřili, ale žádné protiprávní jednání ze strany uvedené ženy nezjistili. Zřejmě někomu na ubytovně vadila, a tak se jí chtěl tímto způsobem „zbavit". Nebyl ovšem důvod, aby ji žena opustila.

Odpoledne zamířili jičínští policisté do restaurace na vlakovém nádraží, kde jeden z hostů postrádal mobilní telefon. Prý mu ho někdo odcizil. Policisté ale na místě zjistili, že to s krádeží nebude tak „horké". Poškozený, který měl v dechu 2,37 promile alkoholu, nebyl schopen uvést, zda mu telefon někdo odcizil nebo ho někde ztratil. Z tohoto důvodu mu policisté doporučili, aby se dostavil na policii, až vystřízliví.

Po patnácté hodině se obrátil na policii muž ze Staré Paky s tím, že ho požádala známá z Prahy, aby zkontroloval jejího příbuzného, kterému se nemůže dovolat. Oznamovatel zjistil, že má muž plnou poštovní schránku a na bouchání nereaguje. Po příjezdu hlídky nakonec přece jen otevřel. Prý neslyšel bouchání ani zvonek.

V odpoledních hodinách se sobotečtí policisté zaměřili na řidiče, kteří v Libošovicích nezastavili před železničním přejezdem, a to i přesto, že je opatřen dopravní značkou „Stůj, dej přednost v jízdě". Jako například jednapadesátiletá řidička osobního vozidla Ford Fiesta, které policisté uložili v blokovém řízení pokutu ve výši 100 korun.

Ve večerních hodinách přijali kopidlenští policisté oznámení o krádeži dámského kola hnědočervené barvy, které měl neznámý pachatel odcizit před jedním z místních barů. Po několika minutách se oznamovatel ozval znovu s tím, že již kolo našel.

Skupina podnapilých mladíků měla v nočních hodinách obtěžovat cestující ve vlaku, který mířil do Jičína. Údajně byli drzí a velmi hluční. Z tohoto důvodu si na ně policisté počkali na vlakovém nádraží v Jičíně. Mladíky zkontrolovali a věc na místě vyřídili domluvou.

Před půlnocí oznámil na linku 158 muž z Nové Paky, že mu někdo před jeho vjezdem do domu zaparkoval vozidlo Renault 19. Policisté kontaktovali majitele vozidla, který uvedl, že ho půjčil svému synovi a slíbil, že zjedná nápravu. Synovi zavolal a ten poté vozidlo přeparkoval. Policisté, kteří vyjeli na místo, navíc řidiči důrazně domluvili.

V sobotu 20. února krátce před pátou hodinou ranní ležela zraněná srna na silnici za začátku obce Brdo. Policisté kontaktovali jednoho z myslivců, který se ovšem nemohl na místo dostavit. Z tohoto důvodu se obrátili na hospodáře jednoho z mysliveckých sdružení, který se o zraněné zvíře postaral.

Po šesté hodině ranní ležel na hlavní silnici před Hořicemi neznámý muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o místního pětadvacetiletého mladíka, který byl silně opilý. Policistům uvedl, že chtěl jít domů, ale nějak zabloudil a dostal se až na hlavní silnici, kde si chtěl na chvíli odpočinout. Hlídka následně vyrozuměla jeho matku, která se o něj postarala.

V ranních hodinách visela na klice branky u jednoho z rodinných domů v Nové Pace dámská kabelka, ve které se nacházely osobní doklady, mobilní telefon, peněženka s hotovostí a další věci. Během šetření se na uvedený mobilní telefon ozvala jeho majitelka, která uvedla, že se v noci vracela v podnapilém stavu domů a cestou si zřejmě kabelku na branku pověsila. Následně si ji se všemi věcmi převzala.

Po jedenácté hodině dopolední zavítal do jednoho z obchodů v Hořicích na náměstí Jiřího z Poděbrad muž snědé pleti, který si vybral dvě svíčky. Zboží platil pětitisícovou bankovkou, na kterou mu prodavačka vrátila peníze. Ty chtěl ještě rozměnit, což už žena odmítla. Mezitím do prodejny vstoupil jeho společník, který projevil zájem o orchideje. Chvíli se dohadovali, až první z mužů uvedl, že už nic nechce, svíčky a peníze nechal na pultu a vzal si pouze svoji pětitisícovku. Až po jejich odchodu pracovnice zjistila, že z peněz, které mu vrátila na pětitisícovku, nepozorovaně odcizil 1.500 korun. Z místa poté odjeli osobním vozidlem BMW stříbrné barvy. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Po poledni zamířili novopačtí policisté do zařízení pro sociálně slabé, kde se do sebe pustily dvě nájemnice. Nejdříve jedna druhé kopala do dveří, a poté se vzájemně urážely. Věc na místě vyřídili policisté domluvou.

Ve večerních hodinách stálo v Hořicích v ulici Komenského osobní vozidlo Škoda Octavia, které mělo stažená okna. Policisté kontaktovali majitelku vozidla, která uvedla, že má na vozidle technickou závodu, kvůli které nemůže okna zavřít a neví, jak má vozidlo jinak zajistit. Muži zákona jí doporučili, aby si vozidlo alespoň zaparkovala před svým bydlištěm.

Před půlnocí oznámil na linku 158 muž z Kopidlna, že nu někdo v jednom z místních barů odcizil volně odložený mobilní telefon. Hlídka oznámení prověřila a přitom se od oznamovatele, který byl silně pod vlivem alkoholu, nedozvěděla, co se přesně stalo a jak mělo ke krádeži dojít. Policisté nakonec muži doporučili, aby se dostavil na služebnu, až bude střízlivý.

Neděle 21. února se před jednou hodinou ranní obrátila na policii žena z Jičína s tím, že na autobusovém nádraží hystericky řve nějaká dívka. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o devatenáctiletou slečnu, která byla silně pod vlivem alkoholu. Policistům sdělila, že snad mělo dojít k rozepři mezi jejím přítelem a nějakým mužem. Nikdo z přítomných ale nic prostřednictvím policie řešit nechtěl.

Po druhé hodině ranní oznámil na policii v Hořicích muž, že navštívil jeden z místních plesů, odkud byl vyhozen. Dále uvedl, že jsou na plese samí „feťáci" a žádá, aby policisté okamžitě zasáhli. Hlídka oznámení prověřila, že žádné protiprávní jednání nezaznamenala. Z tohoto důvodu muži zákona kontaktovali oznamovatele, který byl arogantní a odmítl se s nimi bavit.

Nad ránem zamířili jičínští policisté do jednoho z klubů na Valdštejnovo náměstí, kde mělo dojít k fyzickému napadení mezi partnery. Jednalo se o šestačtyřicetiletého muže a jeho o sedm let mladší družku, kteří byli pod vlivem alkoholu. Po příjezdu policistů se oba domluvili a nic řešit nechtěli. Nakonec si je na místě převzaly jejich děti, které se o ně postaraly.

Rozchod s přítelkyní zřejmě neunesl mladý muž, který měl před čtvrtou hodinou ranní poškrábat své „bývalé" v Železnici osobní vozidlo. Následně se policistům doznal a své bývalé partnerce škodu na místě uhradil.

V dopoledních hodinách mělo dojít v Jičíně na Valdštejnově náměstí k požáru kontejneru. Na místo vyjeli hasiči i policisté, kteří zjistili, že došlo pouze k doutnání směsného odpadu. K samotnému požáru nedošlo. Věc si na místě převzali hasiči.

Dým vycházející z pod kapoty vozu Nissan vyděsil v dopoledních hodinách jeho řidičku ve Staré Pace, která zastavila nedaleko garáží. Na místo vyjeli policisté a hasiči, kteří zjistili, že došlo k technické závadě na motoru, na který vystříkl olej, a tím došlo k vzniku kouře. Naštěstí k požáru vozidla nedošlo. Řidička si následně zajistila jeho odtah.

V odpoledních hodinách zamířili jičínští policisté do Holína, kde řešili partnerské neshody. Osmapadesátiletý muž se měl pohádat se svojí o sedm let mladší družkou, na kterou více křičel, protože ona prý špatně slyší. Policisté věc vyřídili domluvou.

Hořičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který měl u jednoho z domů v Třebnouševsi poškodit zámek vchodových dveří. Majitel vyčíslil škodu na 1.500 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V pozdních nočních hodinách se obrátila na policii žena ze Sobotky s tím, že ji fyzicky napadl přítel, se kterým žije ve společné domácnosti. Napadení měla předcházet hádka kvůli jeho žárlivosti. Muž ji měl začít škrtit, kdy ona mu následně lehce nožem poranila dlaň. Případ šetří sobotečtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.  

por. Hana Klečalová

Autor: Redakce

23.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B
10

Sobotka si doma otevřela střelnici!

Stromové bytosti tančily v parku Valdštejnské lodžie
24

Stromové bytosti tančily v parku Valdštejnské lodžie

AKTUALIZOVÁNO

Policie už má určité indicie k totožnosti mrtvého muže

Jičín - Policie už má určité indicie k osobě muže, jehož mrtvola byla nalezen v pátek v podzemních rezervoárech s vodou v zámeckém parku. „Stoprocentně jistí si budeme až po provedení genetické expertízy,“ uvedl včera pro Deník tiskový mluvčí hradecké policie Jan Čížkovský.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Hradec Králové /KOMENTÁŘ/ - Demokracie má díky volbám své vzrušující momenty, jakkoli by je v politice hledal možná jen masochista. V Královéhradeckém kraji voliči o víkendu dopsali příběh, který se začal vyprávět přesně před rokem po skončení krajských voleb.

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Jičín - Dnes vás seznámíme s dalšími miminky narozenými v jičínské porodnici.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení