O deset let starší Ind Remus Raju Anthraper, jenž v České republice vystudoval medicínu a nyní podniká, si má podle pondělního rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové za ublížení na zdraví s následkem smrti a výtržnictví odsedět šest let ve věznici s dozorem.

Poškozená prý spadla jako „šraňky"

„Z výpovědi obžalovaného vyplývá, že on i poškozená byli pod vlivem alkoholických nápojů. Z výpovědí svědků a personálu baru je prokázáno, že uvnitř klubu obžalovaný dívku minimálně jednou uhodil. Je jasné, že obžalovaný po psychické stránce neunesl, že na něj bylo útočeno, a tak poškozenou následně venku napadl," popisoval včera incident předseda senátu Luboš Sovák.

Před klubem v ulici Ignáta Herrmanna potyčka milenců pokračovala. Venku schytala dívka další facku, až spadla na zem a udeřila se do hlavy. „Obhajoba v závěrečném návrhu upozorňuje, že se výpovědi svědků liší a tvrdí, že poškozená upadla na všechny čtyři končetiny. Svědkové však uvedli, že se složila jako šraňky," pokračoval Sovák.

Byly zmařeny dva lidské životy

Navzdory prvotním předpokladům, že se dívka smrtelně zranila až při pokračující hádce na Tylově nábřeží a dalším pádu, se jí stal pravděpodobně právě tento moment osudným. Poranění hlavy, které vyústilo ve smrtelný otok mozku, se totiž projevuje postupně.

„Byl hloupě a zbytečně zmařen život mladé dívky i kariéra mladého lékaře," konstatoval státní zástupce Milan Vacek a dodal, že včerejší rozsudek odpovídá jeho návrhu.

Verdikt zatím není pravomocný. Obžalovaný se odvolal, jeho obhájce Jiří Slezák prý dokonce navrhoval zproštění obžaloby kvůli odlišnostem ve výpovědích svědků.

„Podle všeho měl Anthraper s dívkou slušný, perspektivní vztah a její smrt chápe jako velmi smutnou událost. Podle nás však není prokázáno, jak se to stalo. Nechci předbíhat, ale je to velmi složitá kauza, ke které si jednou v rámci případného dovolání může říct své i Nejvyšší soud," sdělil po vynesení rozsudku  Indův advokát.