Podle policejní mluvčí Ivany Ježkové v 11.35 hodin v Kotěrově ulici do červené fabie prudce nacouvalo červené mitsubishi. „Neznámý pachatel s komplicem, který stál v blízkém parku a přispěchal mu na pomoc, odcizili za pomoci slzotvorného prostředku poškozenému řidiči kabelu s penězi a z místa odjeli," sdělila mluvčí.

Policie našla auto za magistrátem u Šimkových sadů. Odtud se pachatelé dostali spojovací uličkou u hřiště Střední průmyslové školy stavební na Pospíšilovu třídu k léčebně pro dlouhodobě nemocné. V přilehlém parku nechali tašku s věcmi řidiče a kasrem. „Jeden z nich měl nervózně telefonovat údajně ruským nebo podobným jazykem," uvedla mluvčí. Potom přeběhli přes park a u lékárny ve Švendově ulici nasedli do přistaveného kombi tmavé barvy a odjeli směrem ke krajskému soudu.

Podle policie je jeden z mužů vysoký 170 – 175 cm, štíhlé postavy a snědší pleti. Má velmi málo vlasů. Na sobě měl  černé oblečení a rukavice. Druhý pachatel je vysoký asi 180 cm, plnoštíhlé postavy. Byl oblečen do světle hnědé bundy. Muži mohli mít i další komplice. Policie žádá veřejnost o informace o mužích i o tmavém autě, s nímž odjeli. Případní svědci mohou volat na linku 158.