Čekají na vhodnou příležitost a v okamžiku, kdy si kupující prohlíží nebo zkouší zboží, zaútočí na jejich kabelky a tašky, ze kterých kradou hlavně peněženky. Nutno podotknout, že kapsáři bývají velmi rychlí a jejich prsty jsou více jak hbité.

Největší zájem mají pochopitelné o finanční hotovost a v neposlední řadě i o platební karty, na které si mnozí zaznamenávají číselný PIN kód. Pro zloděje pak není nic jednoduššího, než z nejbližšího bankomatu vybrat maximální množství peněz.

Zloději „číhají" všude, v obchodech, na tržištích, v supermarketech, kde jsou pro ně největším lákadlem tašky a kabelky odložené v nákupních vozících. Pachatelé pak v nestřeženém okamžiku jednají velmi rychle a taška či kabelka může v mžiku změnit majitele.


Podobnou zkušenost se zlodějem má i mladá žena z Jičína, kterou minulé úterý dopoledne okradl v jedné z prodejen v Riegrově ulici neznámý pachatel. Z tašky, kterou měla zavěšenou na dětském kočárku, jí odcizil peněženku s finanční hotovostí a platební kartou. Majitelka vyčíslila škodu na 250 korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.    PČR