Poté co odešli, vstoupily do prodejny dvě ženy tmavé pleti, evidentně jejich společnice. Starší z nich požádala o cigarety, které chtěla zaplatit pětitisícovou bankovkou.

V okamžiku, kdy jí obsluha vrátila peníze nazpět, požádala ji o vrácení částky v „eurech". Vzhledem k tomu, že to nebylo možné, vrátila obsluze cigarety a peníze s tím, že chce nazpět svoji pětitisícovku.

Prodavačka neměla důvod jí nevyhovět. Než si stačila vrácené peníze přepočítat, vešla drze za pult druhá z žen, která si zde vybírala alkohol. Když ji obsluha upozornila, že tam nemá co dělat, odešla.

Do toho všeho se vrátil muž s klíčem od WC, který zase předstíral zájem o čokoládu. Nakonec si nic nekoupili a odešli. Venku pak nasedli do vozidla Volkswagen Golf s cizí poznávací značkou a odjeli.

Až po jejich odchodu žena zjistila, že jí chybí v pokladně dva tisíce korun. Naštěstí jednání celé skupiny zachytil vnitřní kamerový systém, z jehož záznamu je zřejmé, jak ke krádeži peněz došlo. V okamžiku, kdy je žena spolu s cigaretami vracela obsluze, tak z nich nenápadně odpočítala dva tisíce, které si schovala v dlani.

Vzhledem k tomu, že se všichni chovali velmi sebejistě, není vyloučeno, že mají na svědomí více obdobných krádeží. Z tohoto důvodu žádají policisté obchodníky, kteří se s povedenou čtveřicí setkali, aby se obrátili na linku tísňového volání 158.
Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.    por. Hana Klečalová