Při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, který nevyrovnal, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do dvou dopravních značek a plastového silničního obrubníku a poté sjel do příkopu. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na 16 tisíc korun.

Poškození laku
V noci na sobotu 28. března poškodil neznámý vandal v Hořicích v Brejníkově ulici osobní vozidlo Seat Toledo, které na několika místech poškrábal. Majitelka vyčíslila škodu na nejméně 10 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin poškození cizí věci, za což pachateli hrozí až jeden rok vězení.

Víkendové zpravodajství
Během uplynulého víkendu byl na Jičínsku z pohledu policistů relativní klid.
V noci na pátek 27. března vyjeli policisté spolu s hasiči a ochranáři přírody do Slavhostic, kde přes silnici migrovalo nejméně 1 500 žab, které se hasiči snažili přenést na druhou stranu. Vzhledem k tomu, že se žáby neustále vracely, byla nakonec vozovka plně uzavřena. Opětovně byla zprůjezdněna až po sedmé hodině ranní.

Jičínští policisté pátrali po řidiči malého stříbrného vozidla, který měl na jedné z benzínových čerpacích stanic natankovat LPG za 480 korun a poté měl údajně bez zaplacení z místa odjet. Muži zákona případ zaevidovali jako přestupek proti majetku. Nakonec se ukázalo, že k žádnému „újezdu" nedošlo, pouze obsluha omylem špatně zaúčtovala bezhotovostní platbu.

V dopoledních hodinách vyjeli jičínští policisté do Jungmannovy ulice, kde měl neznámý vandal u jednoho z domů rozbít skleněnou výplň vstupních dveří. Policisté zjistili, že výplň rozbil jeden z členů rodiny, který „trochu silněji" zavíral dveře.

Hořičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který vnikl na soukromí pozemek v Hořicích, kde odcizil pískovcové kameny. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti majetku.

Po poledni zavítal do jednoho ze supermarketů v Jičíně na Husově třídě neznámý zákazník, který v oddělení lihovin odcizil lahev koňaku. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Do nepříjemné situace se dostala v odpoledních hodinách žena v Lázních Bělohradě, která se nemohla dostat do svého bydliště. Nepasoval jí totiž klíč do zámku u vstupních dveří a na bouchání nikdo nereagoval. Vzhledem k tomu, že má neshody se svým manželem, řeší případ novopačtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Po dvacáté hodině vyjeli jičínští policisté do Ostružna, kde se měly v jednom z rekreačních domů pohybovat podezřelé osoby. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o příbuzné majitele domu, kteří zde trávili víkend.

Přemíra vypitého alkoholu zřejmě stála za poraněním jednoho z hostů v herně v Libáni. Jednalo se o mladého muže, který byl tak opilý, až upadl na zem a přitom se poranil na hlavě. Na místo vyjela rychlá záchranná služba, která mladíka převezla na ošetření do nemocnice.

Po dvaadvacáté hodině kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Bolzanově ulici osobní vozidlo Škoda Felicia, které řídil jednadvacetiletý mladík. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,2 promile alkoholu. Navíc muži zákona zjistili, že má vozidlo propadlou technickou kontrolu. Za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí řidiči ve správním řízení pokuta a zákaz řízení všech motorových vozidel.

V pozdních nočních hodinách vyjeli sobotečtí policisté do Spyšovské ulice, kde se měla skupina osob „hrabat" v kontejneru a přitom měla dělat hluk. Po příjezdu hlídky se již osoby na místě nenacházely. Pouze po nich zůstal u kontejneru nepořádek.

Před půlnocí se obrátil na policii muž z Lázní Bělohradu s tím, že nedaleko vlakového nádraží upadl z kola a nemůže vstát. Novopačtí policisté následně muže zkontaktovali, ten ale vše popřel. Údajně policii nevolal, nic se mu nestalo a nic nepotřebuje.

V sobotu 28. března došlo po třetí hodině ranní v Horní Nové Vsi k požáru vozidla Volkswagen, které bylo zaparkované nedaleko rodinných domů. Vozidlo se i přes okamžitý zásah hasičů nepodařilo zachránit. Škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun. Případ si na místě převzal vyšetřovatel hasičů. Jako jedna z možných příčin požáru byla stanovena závada na elektroinstalaci.

Po sedmé hodině ranní oznámil na policii jeden z motoristů, že se v Libáni v Komenského ulici nachází v poli zabořené osobní vozidlo. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o vozidlo Renault Mégane, které zde jeho řidič zaparkoval a následně v něm přespal. V žádném případě nebylo vozidlo zabořené v poli.

Před polednem se v Úlibicích za kruhovým objezdem pohybovalo několik osob tmavé pleti, které měly vbíhat do vozovky a ohrožovat tak projíždějící řidiče. S největší pravděpodobností se jednalo o cizince, kteří se již po příjezdu hlídky na místě nenacházeli.

V odpoledních hodinách se obrátila na policii žena z Lázní Bělohradu s tím, že přišla na návštěvu k synovi a ten ji údajně vyhodil ze dveří, až upadla na zem. Poté, co policisté ženě vysvětlili postup, jak bude událost řešena, vše si rozmyslela a už nic oznamovat nechtěla.

Po sedmnácté hodině oznámil na linku 158 řidič, že mu u jednoho ze supermarketů v Nové Pace sklouzla noha z brzdového pedálu a on naboural zaparkované vozidlo. Na místo vyjeli dopravní policisté, kteří věc vyřádili sepsáním euroformuláře.

V pozdních nočních hodinách leželo na obchvatu Jičína uhynulé divoké prase, které zřejmě některý z řidičů srazil. Policisté kontaktovali hospodáře místního mysliveckého sdružení, který se o mrtvé zvíře postaral.

Krátce před půlnocí narazil řidič osobního vozidla Fiat Palio v Jičíně v ulici U Trati do zaparkovaného vozidla Škoda Rapid, které následně narazilo do před ním zaparkovaného vozidla Škoda Fabia. Řidič fiatu následně z místa dopravní nehody ujel. Spravedlnosti ale neunikl. Policisté ho totiž po několik minutách vypátrali. Jednalo se o osmnáctiletého mladíka, který se odmítl podrobit dechové zkoušce na alkohol. Škodu, kterou svým jednáním způsobil, byla vyčíslena na 95 tisíc korun.

V neděli 29. března krátce před jednou hodinou ranní měla skupina opilců bouchat v Hořicích v Husově ulici na okna jednoho z domů. To se pochopitelně nelíbilo majitelce, která vše oznámila na policii. Na místo vyjeli městští strážníci, kteří již nikoho na místě nezastihli.

V odpoledních hodinách se obrátila na policii žena z Vysokého Veselí s tím, že jí syn odcizil dřevo. Na místo vyjeli kopidlenští policisté, kterým oznamovatelka sdělila, že vlastně nic hlásit nechce, a že synovi sama domluví.

Podle očitých svědků se mělo krátce po jednadvacáté hodině jiskřit na benzínové čerpací stanici v Kopidlně, kde měly od stožáru elektrického vedení létat ohromné modré blesky. Naštěstí k žádnému požáru nedošlo. O závadě byl vyrozuměn pracovník energetických závodů, který vyjel na místo.

V pozdních nočních hodinách se obrátil na linku 158 muž z Dobré Vody s tím, že vyrušil někoho, kdo se pohyboval kolem zaparkovaných vozidel. Dále uvedl, že se již nikdo na místě nenachází, ale že si přeje, aby policisté občas do Dobré Vody zajeli a vše zkontrolovali.    nprap. Hana Klečalová