Bylo úterý 21. května krátce před osmnáctou hodinou, když se nezletilá školačka vracela z tréninku domů. V té chvíli ještě netušila, jaké drama na ni v domě, kde bydlí, čeká. V přízemí nastoupila s neznámým mužem do výtahu, který s ní vyjel až do jejího patra. Než však stačila vystoupit, muž ji jednou rukou zakryl ústa a druhou chytil kolem pasu. Statečná dívka duchapřítomně začala křičet o pomoc a přitom kopala do dveří výtahu, které se po chvíli otevřely. Rychle vyběhla na chodbu a následně do bytu, kde žije. Muž zřejmě s takovou reakcí nepočítal a raději z domu odešel.

Tento nezdar ho ovšem neodradil od dalšího útoku. O půl hodiny později už obtěžoval další školačku, kterou chytil na schodišti domu v ulici Sv. Čecha, když šla za svojí kamarádkou. Ani v tomto případě neuspěl. Vyrušil ho totiž náhodný svědek, a tak raději dívku, kterou držel oběma rukama, pustil a z domu utekl.

Útočník je za mřížemi

Rodiče dívek okamžitě tyto incidenty nahlásili policistům a celý případ si nakonec převzali jičínští kriminalisté. Ti sice disponovali dokonalým popisem podezřelého muže, kterého dívenky detailně vystihly, ten jim ale i přesto několik měsíců unikal. Na začátku loňského října ale kriminalisté zjistili, že naprosto stejným způsobem útočil podobný muž v Praze. Z tohoto důvodu navázali velmi úzkou spolupráci s pražskými policisty.

Podezřelý z pokusu znásilnění.Ti jim potvrdili, že několik dní po útoku na Černém Mostě zadrželi podezřelého muže, který skončil ve vazební věznici. Tam nakonec jičínští kriminalisté útočníka navštívili a ten se jim pod tíhou důkazů k oběma skutkům spáchaným v Jičíně přiznal. Pražští a jičínští kriminalisté pak navíc na pražské ubytovně, kde nějakou dobu bydlel, nalezli například jeho batoh, bundu a náramek, které měl muž během útoků při sobě.

Pomoc při pátrání

Vzhledem k tomu, že kriminalisté zjistili, že muž cestoval po celé České republice, nevylučují, že může mít vazebně stíhaný na svědomí více případů. Policisté se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po dalších poškozených.

Muž si vyhledával zejména mladé dívky nebo ženy subtilnější postavy a nejčastějším místem útoku byl právě výtah v činžovních nebo panelových domech.
Jakékoli informace přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR.    PČR