Bez jakéhokoliv slova ho měl udeřit pěstí do hrudníku a poté se ho ještě snažil kopnout, což se mu ale nepodařilo. Následně pokračoval do ulice P. Holého, kde měl zaútočit na starší ženu. Zákeřně ji měl zezadu silně udeřit do hlavy, až upadla na zem. Muž aniž by se zajímal o její zdravotní stav, z místa odešel.

O dva dny později se obdobným způsobem projevil v ulici k Hájku, kde měl vyhrožovat smrtí mladému muži. Ten v obavě o svůj život, raději na jeho slova nereagoval a odešel domů. Zdálo se mu totiž, že je pod vlivem nějaké látky.

Útočník, kterého policisté vypátrali na základě místní znalosti, ani nezapíral a ke vše se přiznal. Prý měl nějaké nutkání, které nedokázal neovládnout. Ať už jeho jednání vyvolalo cokoliv, jedno je jisté. Za přečiny výtržnictví a nebezpečného vyhrožování mu v případě prokázání viny hrozí až tři roky vězení.

Silniční kontrola
V pátek 29. ledna krátce před druhou hodinou ranní kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Tyršově ulici osobní vozidlo Peugeot 205, které řídil čtyřicetiletý muž. Během kontroly policisté zjistili, že nemá za volantem co dělat, neboť „přišel" o řidičské oprávnění a navíc byl pod vlivem drog. Provedený test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl totiž pozitivní na amfetamin a metamfetamin. A v pořádku nebyl ani vůz, který byl vyřazen z evidence motorových vozidel. O dalším osudu řidiče bude rozhodovat příslušný správní orgán.

Poškozené pneumatiky
Jičínští policisté pátrají po neznámém vandalovi, který v noci na čtvrtek 28. ledna řádil v Jičíně Železničářské ulici. Objektem jeho zájmu se stalo osobní vozidlo Škoda Octavia combi, u kterého nezjištěným předmětem prořízl dvě pneumatiky. Majitel vyčíslil škodu na 4 tisíce korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.     por. Hana Klečalová