Podvodníci a zloději se snaží dostat pod různými záminkami do jejich obydlí, kde jim pak odcizí mnohdy i celoživotní úspory.

Řady takto okradených lidí rozšířila ve středu 2. prosince i osmdesátiletá žena z Jičína.

Před polednem ji v ulici U Stadionu oslovila jejím jménem asi třicetiletá žena s tím, že má pro ni dobrou zprávu, která se týká zvýšení sociálního příspěvku. Dále jí sdělila, že s ní musí vyplnit několik formulářů. Z tohoto důvodu ji seniorka pozvala do svého bytu, kde žena trvala na tom, aby formuláře vyplnily v kuchyni. Po chvíli se však ozval domovní zvonek. Hostitelka se šla podívat oknem ven, aby zjistila, kdo zvoní. Nikoho ale neviděla, a tak se vrátila zpět ke stolu. V té době se návštěvnice zvedla s tím, že už musí jít, protože na ni čeká společnice. Důchodkyně ji tedy vyprovodila ven, kde si všimla asi čtyřicetileté ženy. Poté se vrátila zpět do bytu a vzhledem k tomu, že se jí chování ženy zdálo podezřelé, odešla instinktivně do kuchyně, aby zjistila, zda jí něco neodcizila. Pochopitelně, že ano. Ze skříňky nad kuchyňkou linkou jí vzala tisíc korun a platební kartu spolu s lístkem, na kterém byl vyznačený PIN kód. Než si však stačila platební kartu zablokovat, už z ní povedená „návštěva“ neoprávněně vybrala 15 tisíc korun.

K popisu ženy důchodkyně uvedla, že byla ve věku kolem 30 let, asi 178 cm vysoká, silné postavy a měla černé, krátce střižené vlasy. Na sobě měla černé kalhoty, černý svetr a tmavý krátký kabát. Její společnice byla ve věku kolem 40 let, byla menší postavy a měla na krátko střižené blond vlasy.
Případ šetří policisté Obvodního oddělení v Jičíně, kteří tímto žádají občany o pomoc při pátrání po drzé zlodějce a její společnici.

Tento případ by měl být varováním pro ostatní seniory. V žádném případě nepouštějte do svých bytů a domovů cizí osoby. Mějte vždy na paměti, že se může jednat o podvodníky nebo zloděje, kteří mají zájem pouze o vaše úspory.

(kle)