Rozbité okno, poničená deska prodejního pultu a poškozená pokladna. Přesně tak to vypadalo v sobotu 8. ledna ráno v jednom z pneuservisů v Jičíně.

Obdobně dopadl i autosalón v Nové Pace, který v noci na sobotu 5. února „navštívil“ rovněž neznámý pachatel. Dovnitř se dostal přes výlohu, kterou rozbil, a poté v prodejní části poškodil pult, ze kterého odcizil příruční pokladnu s několikatisícovou hotovostí. Další objekt, do kterého se pachatel vloupal v noci 19. října loňského roku, byl autosalón v Jičíně.

"Na všech třech případech velmi intenzivně pracovali jičínští kriminalisté, kteří ve spolupráci s královéhradeckými policisty zjistili, kdo za nimi stojí. Jedná se o tři muže ve věku od 32 do 35 let z Hradce Králové, kteří toho mají na svědomí daleko víc," řekla policejní mluvčí Hana Klečalová.

Od července loňského roku do současné doby se specializovali na autosalóny, autoservisy, pneuservisy a další objekty v rámci celé České republiky, kde kradli hlavně peníze. Celkem se tak obohatili o 1.100 tisíc korun a navíc po sobě zanechali škodu ve výši 1.360 tisíc korun.

Povedenou trojici zadrželi v minulých dnech na Královéhradecku policisté ze zásahové jednotky. Poté následovaly domovní prohlídky, při kterých kriminalisté zajistili nejen důkazní materiál, ale i část odcizených finančních prostředků.

Všichni tři muži byli obviněni ze spáchání zločinu krádeže a přečinu poškozování cizí věci spáchaného ve spolupachatelství, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

"Na verdikt soudu si ovšem muži počkají ve vazbě, kam je poslal soudce Okresního soudu v Hradci Králové," dodala mluvčí.