Podle státního zástupce Jiřího Viesnera obžalovaný Jarý jako jednatel a jediný společník firmy Jarý & syn Hrochův Týnec v době od února 2002 do ledna 2004 na východě Čech i v jiných místech České republiky odebíral buď sám, nebo prostřednictvím svých zaměstnanců, zboží či nechal poskytovat služby pro svou firmu od jiných subjektů. Trestné na počínání obžalovaného bylo to, že Jarého firma byla zadlužená a neměla finanční prostředky v hotovosti na úhradu zakázek v době jejich splatnosti. Žaloba uvádí 47 subjektů, kterým měl Jarý svým počínáním způsobit škodu v celkové výši přesahující 6,3 milionu korun.

„Obžalobu odmítám, je to absolutní nesmysl. Podle mne je to součást vydírání. Na moji osobu byly od roku 2003 vytvářeny nátlaky,“ uvedl včera Jarý pro Deník. O jaké nátlaky mělo jít, však odmítl říci.

Na to, že obžaloba mu klade za vinu škodu ve výši přes 6,3 milionu korun, reagoval slovy: „Že bych odebral zboží za tuto částku, kterou jsem nezaplatil, tak to pravda není. Odebral jsem zboží za 400 milionů korun a 395 milionů jsem zaplatil. Takže pět milionů jsem nesplatil,“ tvrdil obžalovaný. Firma Jarý & syn skončila v konkurzu a dnes již neexistuje.

Hlavní líčení bylo odročeno na 14. až 17. dubna. V případě, že soud uzná Stanislava Jarého vinným, hrozí mu pět až dvanáct let vězení.