I když byl zaměstnán, přesto mu výdělek na jeho zálibu nestačil. A tak vymyslel plán, jak si co nejrychleji peníze obstarat. Rozhodl se, že bude krást jízdní kola, která vzápětí prodá náhodným zájemcům. A jak si usmyslel, tak také provedl. Autobusem vyrazil do Jičína, kde různě procházel ulicemi. Náhodně si vybral bytový nebo panelových dům, ve kterém se pak vloupal do jedné ze sklepních kójí. Uvnitř odcizil nejdražší jízdní kolo a na něm poté odjel zpět do Mladé Boleslavi. Jeho taktika mu vycházela až do čtvrtka 10. července, kdy opět zavítal do Jičína.

Došel až do Jarošovské ulice, kde se již podruhé vloupal do jedné ze sklepních kójí. Uvnitř odcizil horské jízdní kolo Autor a vzhledem k tomu, že bylo „píchlé“, rozhodl se, že pojede domů vlakem. Pomalu se tedy vydal na vlakové nádraží, kde však byl kontrolován policejní hlídkou. Ani nezapíral a hned přiznal, že kolo, které vede je kradené. Pak už vzaly události rychlý spád. Muž se rozhovořil a nakonec přiznal, že od února letošního roku až do osudného dne vyjel do Jičína nejméně čtrnáctkrát a pokaždé se vrátil domů na odcizeném jízdním kole, které hned prodal.

Celkově svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 150 tisíc korun. Ještě téhož dne mu policejní komisař sdělil obvinění z trestného činu krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.