Kdyby včas nezasáhli lékaři z hradecké nemocnice, byl by mrtvý. Přesto Miroslavu Šetkovou, ženu, která ho dvanáctkarát bodla, Jiří Romaňák dál miluje. A přijal její žádost o ruku. Tu vznesla v pondělí, v první den líčení, na jehož konci ji čekal sedmiletý trest.

Vezmeš si mě? „Chci, abychom byli spolu," řekl
Jiří Romaňák už před začátkem líčení řekl: „Chci, abychom se 
k sobě vrátili." Přestože ho jeho družka Miroslava Šetková pobodala, přestože jí hrozil až osmnáctiletý trest. A ona předvedla před soudem nečekané gesto –  požádala ho o ruku. „To jsem ještě nezažil," přiznal předseda senátu Petr Mráka. Romaňák nabídku přijal. Je tu však malý zádrhel, jeho vyvolená byla odsouzena na sedm let.

„Požaduji trest na dolní hranici," řekla státní zástupkyně Lenka Faltusová. Její představa se naplnila, ač obhájce nyní už odsouzené ženy navrhoval překvalifikovat její skutek na pokus o zabití.

Nestalo se, Šetková byla odsouzena za pokus o vraždu. Svého druha, s nímž v půlce června tohoto roku dlouho popíjela a poté do nad ránem napadla, totiž podle znalců bodla celkem dvanáctkrát.

„Způsobila mu sečněřeznou ránu v pravé čelní krajině, zasahující až na čelní kost, bodnořeznou ránu na levé zadní straně krku, sedm bodnořezných ran na horní části zad, kdy dvě z nich pronikly do obou pohrudničních dutin, poranily obě plíce a vedly 
k průniku vzduchu do obou pohrudničních dutin," vysvětlila státní zástupkyně.

„On mě předtím škrtil," reagovala Šetková. „Bodla jsem ho, když seděl v křesle. Když utíkal, tak už ne," přiznala šestatřicetiletá žena.

Romaňák si vyslechl páteční rozsudek a také přijal žádost o ruku. Svatba však bude ve vězení.