Zatímco si údajně myslel, že je čtyřiadvacetiletá žena „jen" přiotrávená alkoholem, měla krvácení do mozku. Druhý den  v hradecké fakultní nemocnici zemřela.

Muž, který v pondělí u Krajského soudu v Hradci Králové více než hodinu v angličtině vyprávěl veškeré okolnosti tragické události, je obžalován z ublížení na zdraví a výtržnictví.

Dala mi facku, já ji bohužel opětoval

„Devátého června 2012 v Hradci Králové nejprve kolem druhé hodiny ranní v prostorách hudebního klubu v ulici Ignáta Herrmanna při vzájemné rozepři napadl úderem do tváře poškozenou a v útocích pokračoval i na prostranství před klubem, kde poškozenou při pokračující hádce minimálně dvakrát udeřil a srazil na zem tak, že silně uhodila hlavou o zem," řekl při čtení obžaloby státní zástupce Milan Vacek.

„Byl tam zmatek. Dala mi facku a já jí ji bohužel opětoval. Nikdy dříve jsem dívce facku nedal," popsal událost z vlastního úhlu pohledu vystudovaný lékař, který je podle obchodního rejstříku jednatelem hradecké realitní agentury zprostředkovávající ubytování zahraničním studentům.

Vychovala jsem ji, chci pět milionů

V úvodu své výpovědi ovšem připustil, že jsou jeho vzpomínky zamlžené vzhledem k požité kombinaci několika panáků tvrdého alkoholu, whisky a bílého vína.

Tím však roztržka mezi partnery, kterou podle výpovědi obžalovaného „zažehla" žárlivá scéna poškozené, neskončila. Dívka jugoslávskovietnamského původu odešla směrem k Jiráskovým sadům a Anthraper ji údajně na její výzvu po chvíli následoval.

„Řekla, že se jí nelíbí, co jsem udělal. Dostal jsem ránu do obličeje, pak odcházela. Snažil jsem se ji chytit, chtěl jsem ji obejmout. Udělala krok zpět, pak mě strhla na sebe. Ztratili jsme rovnováhu a já na ni spadl. Slyšel jsem, jak se praštila do hlavy," popsal Anthraper.

Když bylo dívce zle a její stav se ani po delší době nelepšil, odvezl ji s přáteli do nemocnice. Den nato zemřela.

„Miloval jsem ji. Nikdy jsem nepředpokládal, že by se to mohlo v mém životě stát. A ani v jejím," řekl Ind, který se na konci výpovědi rozplakal.

Muži hrozí podle žalobce až deset let vězení. Matka dívky po obžalovaném požaduje odškodnění pět milionů korun. „Já jsem ji vychovala. Dcera byla celý můj život," řekla.