Sedmnáctiletý mladistvý se obrátil na policisty s tím, že se měl stát obětí podvodného jednání na internetovém portálu, kde si po předchozím uzavření dohody o prodeji objednal mobilního telefonu značky Apple iPhone. Na uvedený účet uhradil požadovanou částku pět tisíc korun jako předkupní zálohu. Prodejce však požadované zboží do dnešního dne nedodal a s oznamovatelem ukončil veškerou elektronickou komunikaci.

Nepoctivému prodejci tak za přečin podvodu hrozí v případě dopadení a prokázání viny trest odnětí svobody až na dvě léta. 

Policisté s výše uvedeným případem opětovně upozorňují, že platba předem je hazard!

On-line nakupování přes internet je v poslední době stále více oblíbené, a to už jen tím, že zákazník nemusí nikam chodit a z pohodlí domova si objedná, na co si vzpomene. Internet je však rovněž místem pro různé zlodějíčky a podvodníky, kteří se skrývají za domnělou anonymitu.

Zloděj neměl příliš práce. Nezajištěné auto bylo navíc nastartované  

Šestadvacetiletý muž zanechal svoje vozidlo nezajištěné a k tomu navíc nastartované. Nabídnuté příležitosti využil nenechavec dokonale! Majitel se od motorového vozidla Renault Clio tmavě modré barvy vzdálil na Masarykově náměstí v Nové Pace. Při odchodu měl vůz lehkovážně ponechat nastartované a nezajištěné s klíčky uvnitř. Tuto ideální nabídku nemohl přehlédnout kolem procházející provinilec, který usedl do vozidla a odjel neznámo kam. V zavazadlovém prostoru měl majitel navíc uloženou sadu čtyř kol. Celková škoda je předběžně stanovena na částku přesahující jedenáct tisíc korun. Policie intenzivně po pachateli i odcizeném vozidle pátrá.