V jednom případě dívku obtěžoval ve výtahu, ve druhém na chodbě. Naštěstí se oběma dívkám podařilo utéct, aniž by jim pachatel ublížil. Podle popisu by se mělo jednat o muže ve věku kolem 35 let, štíhlé, asi 180 cm vysoké postavy. Má propadlé tváře, krátce střižený plnovous, velmi krátké tmavé vlasy a zřejmě tmavé oči. Na sobě měl silonovou bundu černé barvy s červenými čtverci ve spodní části a tmavé kalhoty. Na zádech měl mít batoh tmavé barvy. Policisté mají podle popisu, který uvádějí svědci, k dispozici i identikit pachatele. Rodiče i děti by měli dbát zvýšené obezřetnosti. Máte-li jakékoliv informace, obraťte se na linku 158.

„Pátráme po něm. Jsme v kontaktu s jičínskými školami. Požádali jsme je, aby informovaly rodiče. Střádáme všechna data a ve spolupráci s médii se snažíme vyvíjet tlak. Někdy i tento postup pomůže. Stává se, že se pachatel zalekne rozruchu a pokud není vysloveně nepříčetný, stáhne se. Na druhou stranu pokud je vyloženě těžce nemocný, zkrátka si nemůže pomoci, a proto bude v činnosti pokračovat. Nic nelze vyloučit," sdělila Deníku krajská policejní mluvčí Ivana Ježková. Podle ní ani není vyloučeno, že se jedná o „turistu", tudíž že se na Jičínsku již nezdržuje.

Základní škola Husova se nachází u sídliště, kde byl čin spáchán. Zajímalo nás, jak kantoři na znepokojivou zprávu zareagovali. „Už ve středu jsme rozdali dětem lístek s oznámením pro rodiče. Šlo o tiskovou zprávu od policie," řekla učitelka Radmila Sálová. 

Čtěte také: Mladé slečny v Jičíně obtěžuje neznámý muž