Když ho po desáté večer viděli na bruslích s nacpaným batohem na zádech, bylo jim to divné. Rozhodli se ho zastavit, ale on se rychle otočil a ujížděl. Po několika metrech změnil trasu a prchl před nimi do lesa. Po chvíli a neúspěšné jízdě mezi stromy se ale vrátil, již bez batohu k silnici, sedl si do příkopu a nechal si nasadit pouta.

Celníci u něj našli dva gramy rostlinné pryskyřice připomínající hašiš, zkumavku se stopovým množstvím bílé krystalické látky a v batohu lék Apselan, který koupil v Polsku za 50 tisíc korun. "Téměř 6 tisíc tablet obsahujících pseudoefedrin muž údajně před státní hranicí vyloupal z blistrů a uložil do igelitového sáčku," oznámila mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Zdroj: Celní úřad

Prekurzory k výrobě drog a injekční stříkačky ukryté v batohu celníci zajistili. "Vzápětí také zjistili, že se s mužem nesetkávají poprvé. Před třemi měsíci jej lapili v potoce, kde se ocitl se svým osobním automobilem poté, co nezvládl rychlou jízdu lesem, kam před celníky z pozemní komunikace odbočil. Tehdy vezl pervitin, konopí, příslušenství varny a přípravky pro výrobu drog," uvedla Fajstavrová.

Muž byl již minulosti pravomocně odsouzen a brány věznice opustil v prosinci 2017. Letos v dubnu bylo proti němu zahájeno nové trestní stíhání. "Byl obviněn ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let," dodala mluvčí celníků. Stíhán je "bruslař" na svobodě.