V pátek 4. března vyjeli před jednou hodinou ranní novopačtí policisté do jedné z restaurací Komenského ulici, kde mělo dojít k potyčce mezi hosty. Nakonec se ukázalo, že k žádné potyčce nedošlo, pouze čtyřiadvacetiletý silně opilý host upadl na zem a přitom se zranil. Z tohoto důvodu na místo vyjela rychlá záchranná služba, která mladíka převezla do jičínské nemocnice. Hlídka následně informovala otce mladíka o jeho převozu do nemocnice.

V časných ranních hodinách zamířili kopidlenští policisté do Vysokého Veselí, kde došlo k rušení nočního klidu. Skupina asi čtyřiceti osob snědé pleti slavila v jednom z bytů na náměstí narozeniny a přitom měla nahlas puštěnou hudbu. Policisté všem přítomným domluvili a vyzvali je, aby hudbu ztišili, což také udělali. I když poté nastal relativní klid, přesto policisté v obci setrvali. A udělali dobře.

Kolem druhé hodiny ranní se účastníci oslavy začali rozcházet a někteří dokonce usedli za volant. Jako například šestadvacetiletý mladík, který odjel osobním vozidlem Škoda Felicia. To jak po chvíli pochopil, neměl dělat. Vzápětí ho totiž kontrolovali policisté, kteří zjistili, že má v dechu 1,21 promile alkoholu a k tomu vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. A tak místo domů ho čekala cesta na policejní služebnu, kde si ve zkráceném přípravném řízení vyslechl podezření z přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až dva roky vězení.

V odpoledních hodinách přijali policisté oznámení o požáru lesa nedaleko obce Zámostí - Blata. Na místo vyjeli sobotečtí policisté, kteří zjistili, že nehoří les, ale že se jedná o úklid mýtiny a s tím spojené pálení klestí. Majitel navíc plánovanou akci nahlásil hasičům.

Po šestnácté hodině vyjeli hořičtí policisté do Jungmannovy ulice, kde řidič vozidla Škoda Octavia zaparkoval na vyhrazeném parkovišti a to i přesto, že jeho vozidlo nebylo označeno parkovacím průkazem, že přepravuje osobu těžce zdravotně postiženou. Případ šetří policisté jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu.

Před osmnáctou hodinou ležel v Nové Pace v Budečské ulici u plotu jednoho z domů silně opilý padesátiletý muž, který nebyl schopen provedení dechové zkoušky. Vzhledem k tomu, že svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, skončil v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové, kde zůstal do vystřízlivění.

Večer zamířili jičínští policisté na ubytovnu v Čejkovicích, kde mělo dojít k fyzickému napadení. Na místě policisté zjistili, že zde skupina ubytovaných „pouze" kopala do dveří jednoho z pokojů a dělala přitom velký hluk. Hlídka všem domluvila a vysvětlila, jak se mají k sobě chovat.

V pozdních nočních hodinách hořela ve Starých Hradech tráva v příkopu. Na místo vyjeli hasiči, kteří oheň o rozměru 2x2 metry uhasili. Při požáru nebyl nikdo zraněn a ani nedošlo ke škodě na majetku.

V sobotu 5. března krátce po jedné hodině ranní oznámil na linku 158 dvaadvacetiletý mladík, že byl na plese v Kopidlně fyzicky napaden třemi neznámými mladíky. Policisté následně zjistili, co události předcházelo. Oznamovatel se měl na plese zastat neznámé dívky, kterou trojice obtěžovala, a přitom měl jednoho z mladíků udeřit do obličeje. Tomu se to pochopitelně nelíbilo, a po krátké hádce se strhla mela, při které oznamovatel utrpěl zranění, se kterým byl převezen rychlou záchrannou službou do jičínské nemocnice. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Nad ránem zavítal do jedné z restaurací v Jičíně na autobusovém nádraží mladík, který měl mít na sobě tričko vězeňské služby, což se nelíbilo jednomu z hostů. Na místo vyjela policejní hlídka, která zjistila, že oznamovatel již mladíkovi domluvil a ten triko sundal. Policisté se více případem nezabývali.

Před pátou hodinou ranní vyjeli novopačtí policisté do jedné z heren v ulici V Aleji, kde se devětadvacetiletý muž pohádal se svojí přítelkyní. Ve vzteku pak uchopil půllitr a hodil ho na zem, kde se roztříštil. Jeden střep nešťastně zasáhl jeho přítelkyni do oka. Žena byla následně ošetřena v jičínské nemocnici. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V ranních hodinách ležela v příkopu za Sobotkou ve směru na Jičín mrtvá srna. Policisté vyrozuměli člena místního mysliveckého sdružení, který mrtvé zvíře odklidil.

V dopoledních hodinách řešili policisté v Jičíně neshody mezi manželi. Jednapadesátiletému muži se nelíbilo, že si jeho manželka vzala zásnubní prsten, který jí kdysi věnoval a dále, že poškodila skleněnou výplň u kuchyňských dveří. Hlídka se na místě od obou dozvěděla, že mají dlouhodobé neshody, ale že v rozvodovém řízení zatím nejsou, protože ještě ani jeden z nich nepodal návrh na rozvod. V tomto případě postačila k vyřízení domluva.

Před patnáctou hodinou se obrátila na policii třináctiletá slečna s tím, že se nachází se svými kamarády na koupališti v Mladějově, kde je v jedné z chatek obtěžují nějací mladíci. Na místo vyjeli sobotečtí policisté, kteří se od oznamovatelky dozvěděli, že si hrála se svými kamarády ve volně přístupné chatce a přitom je v zábavě rušili její spolužáci. Vzhledem k tomu, že jí to vadilo, tak vše oznámila na policii. V tomto případě nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání a policisté se tak více případem nezabývali.

Po šestnácté hodině zamířili novopačtí policisté do Staré Paky, kde došlo k sousedským neshodám. V tomto případě vše skončilo happy endem. Sousedé se totiž nakonec domluvili, vzájemně se omluvili a od policistů více nežádali.

Zloděj „nafťák" řádil v Sukoradech, kde v objektu jedné z firem odcizil ze dvou zaparkovaných nákladních vozidel 100 litrů motorové nafty v hodnotě 2.350 korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti majetku.

Před jedním z domů v Hořicích v Blahoslavově ulici ležel na chodníku silně opilý muž, který měl v dechu 3,45 promile alkoholu a navíc měl poraněný obličej. V tomto případě se jednalo o „silniční lišej", který si způsobil sám pádem na zem. Hlídka, která vyjela na místo, muže naložila a převezla na ošetření do místní nemocnice.

V neděli 6. března po jedné hodině ranní oznámil na policii v Hořicích devětatřicetiletý muž, že ho na ubytovně v Maixnerově ulici fyzicky napadlo šest mužů. Dále uvedl, že postrádá svoji ledvinku, ve které měl osobní doklady, platební kartu, mobilní telefon a další věci. Nutno podotknout, že byl oznamovatel silně pod vlivem alkoholu, neboť měl v dechu 2,37 promile. Následně policisty kontaktoval znovu s tím, že již od policie nic nechce, protože se mu vlastně nic nestalo a žádné věci se mu neztratily.

Nad ránem měl v Jičíně v Revoluční ulici jezdit opilý řidič osobním vozidlem Fiat černo-červené barvy. Policisté oznámení prověřili, ale vozidlo nikde nenašli.

Po poledni oznámil na linku 158 muž z Jičína z Nového města, že jeho soused asi mlátí manželku. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, která zjistila, že došlo pouze ke slovní rozepři mezi mužem a jeho přítelkyní. K žádnému zranění ani škodě na majetku nedošlo. Věc byla na místě vyřízena domluvou.

V odpoledních hodinách se povaloval v Nové Pace na náměstí silně opilý muž. Jednalo se o místního jednasedmdesátiletého důchodce, kterého si na místě převzali rodinní příslušníci.

Po patnácté hodině sobotečtí policisté odhalili několik hříšníků, kteří na železničním přejezdu u Libošovic nerespektovali dopravní značku "Stůj, dej přednost v jízdě" a přejezd bez zastavení přejeli. Jedním z nich byl i sedmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda Felicia, kterému policisté uložili blokovou pokutu ve výši 200 korun. Pozadu nebyly ani ženy řidičky, které měly zřejmě také naspěch. Vzhledem k tomu, že na uvedeném železničním přejezdu došlo v minulosti k několika dopravním nehodám, nemusel by se jim spěch vyplatit.

por. Hana Klečalová