Tomu teď hrozí, že ho hradecký krajský soud pošle do vězení za bouračku z konce února letošního roku. Je ohrožen sazbou v rozmezí od šesti měsíců do čtyř let.

A to za to, že v opilosti, ač věděl, že nevlastní řidičský průkaz, sebral svému kolegovi klíče od auta a vydal se na večerní projížďku po Hradci Králové. To vše po vypití sedmi desetistupňových piv a ranním životabudiči v podobě panáka borovičky.

V tomto stavu pak na Brněnské třídě nezvládl řízení, přejel do protisměru a narazil do právě projíždějícího auta, které řídil třiadvacetiletý Ondřej Ž. Ten při karambolu utrpěl těžká zranění a byl odvezen do hradecké fakultní nemocnice. „Stále ještě jsem v pracovní neschopnosti," řekl před soudem Ondřej Ž.

Světla, rána, probuzení v nemocnici

Samotný Cisarik vyvázl z nehody jen s odřeninami. Neuváženost svého jednání si však zřejmě uvědomil krátce po vystřízlivění na záchytce, kde mu bylo v krvi naměřeno přes dvě promile alkoholu. Ještě před soudem podnikl několik vstřícných kroků, a to jak k poškozenému, tak směrem ke kamarádovi, kterému vzal bez dovolení klíčky z nočního stolku v okamžiku, kdy se vrátili z restauračního zařízení a jeho kamarád usnul.

„Pojišťovně jsem zaplatil za poškození aut, řidiči nabouraného vozu jsem dal jako odškodnění padesát tisíc a kamarádovi jsem koupil nové auto," řekl před soudem obviněný mladík, který se nenechal zastupovat žádným právníkem. „Je mi to strašně líto. Nevím, co to do mě vjelo. Vím, že nemám řidičák a udělám takovouhle blbost," soukal ze sebe Cisarik u soudu.

Ondřej Ž. u soudu uvedl, že si z karambolu takřka nic nepamatuje. „Když jsem zatáčel na hlavní silnici, tak se najednou přede mnou objevila světla, pak byla rána. Pak už jen vím, že jsem se po třech dnech probudil v nemocnici," uvedl svědek s tím, že se mu všechny rány již takřka zahojily. „Jen s rukou je stále potíž. Nemohu s ní zatím zvedat nic těžkého a mám problémy ji natáhnout," poznamenal. Ve středu byl slyšen i majitel „ukradeného" auta. Ten soudu řekl, že vůbec nevěděl, že mu Cisarik klíče vzal.